Były mistrz UFC uratował tonące dziecko (WIDEO)

Sporty walki
Były mistrz UFC uratował tonące dziecko (WIDEO)
fot. Youtube

Były mistrz kategorii ciężkiej organizacji UFC, Fabricio Werdum (23-8-1, 6 KO, 11 SUB) uratował tonące dziecko na jednej z kalifornijskich plaż. Sytuacja miała miejsce niedaleko domu Brazylijczyka.

Werdum spędzał wolny czas razem z rodziną na plaży w pobliżu jego domu w Torrance. W pewnym momencie pojawiła się straż pożarna, a były mistrz UFC zobaczył, że w wodzie toną dwie osoby. Na plaży był w tym czasie tylko jeden ratownik, więc Brazylijczyk niewiele myśląc wskoczył do wody.

- Kiedy zobaczyłem strażaków stwierdziłem, że muszę pomóc. Moja żona, Karine mówiła, iż to niebezpieczne. Nagle zobaczyłem w wodzie dwie małe głowy krzyczące: Pomocy! Były bardzo daleko, około 70 metrów. Zobaczyłem jednego ratownika i zacząłem biec w kierunku wody. Kazałem mu złapać dziewczynkę, ja zająłem się chłopcem - powiedział Werdum portugalskiemu AgFight.com.

Końcówkę akcji ratunkowej telefonem nakręciła żona zawodnika.- Moje serce biło z zawrotną szybkością. To była ekstremalna sytuacja, gorsza niż wszystkie moje walki - dodał 41-latek.

Werdum mistrzem UFC został w 2015 roku, kiedy to pokonał Caina Velasqueza. Tytuł stracił w pierwszej obronie. Jego pogromcą był Stipe Miocic. Od tego czasu wygrał trzy walki (w tym z Marcinem Tyburą), a dwie przegrał. Obecnie jest zawieszony za stosowanie dopingu.

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie