Samolot z piłkarzem Cardiff zniknął z radarów. Trwają poszukiwania

Piłka nożna
Samolot z piłkarzem Cardiff zniknął z radarów. Trwają poszukiwania
fot. PAP

Prywatny samolot zniknął z radarów nad kanałem La Manche w poniedziałkowy wieczór. Francuska oraz brytyjska policja poszukuje zaginionej maszyny. Jak podaje BBC, na pokładzie był nowy piłkarz Cardiff City Emiliano Sala, który wracał z Nantes.

Argentyński napastnik był na pokładzie samolotu Piper Maliby, który zniknął z lotniczych radarów. Jak podają władze lotniska w Cardiff, w poniedziałkowy wieczór oczekiwali przylotu prywatnej maszyny z Nantes. Wiele wskazuje na to, że samolot runął do morza.

W sobotę Cardiff City ogłosiło pozyskanie 28-letniego piłkarza. Wcześniej reprezentował barwy Nantes. Piłkarz został sprowadzony do Walii za rekordową sumę 15 milionów funtów. Po raz ostatni jego samolot był widziany 13 kilometrów od wyspy Alderney.

Straż przybrzeżna Wielkiej Brytanii podaje, że przyczyną zaginięcia maszyny mógł być silny wiatr panujący na kanale La Manche. Od poniedziałku do poszukiwań wykorzystano dwa helikoptery.

- Czekamy na jakiekolwiek oficjalne informacje na temat położenia samolotu. Jesteśmy bardzo zmartwieni sytuacją naszego zawodnika - powiedział prezes Cardiff Mehmet Dalman.

Sala w bieżącym sezonie zdobył 13 bramek na francuskich boiskach.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze