Wisła Kraków przegrała z Puszczą Niepołomice. Piękny gol pogrążył Białą Gwiazdę

Wisła Kraków przegrała z Puszczą Niepołomice 2:3 w sparingu rozegranym w Myślenicach. W barwach Białej Gwiazdy zagrali między innymi Jakub Błaszczykowski i Łukasz Burliga. Wiślaków pogrążył zaś dwoma bramkami Hubert Tomalski, którego drugie trafienie było przecudnej urody.

Spotkanie rozpoczęło się nie najlepiej dla Wisły, która w 27. minucie straciła gola - po podaniu Mateusza Szczepaniaka do siatki trafił nowy nabytek niepołomiczan - Bartosz Widejko. Goście chcieli nawet pójść za ciosem, ale za bardzo się odkryli i dostali gola na 1:1. Asystował Krzysztof Drzazga, który jeszcze kilka tygodni temu grał w Puszczy, a bramkę zdobył Marko Kolar.

Po przerwie na murawie pojawił się Aleksander Buksa i to młody zawodnik wyprowadził Białą Gwiazdę na prowadzenie w 53. minucie. Na nowo układany zespół Wisły nie cieszył się jednak długo, bo po kilkunastu minutach znów był remis - do siatki trafił Hubert Tomalski. I ten sam zawodnik pogrążył Białą Gwiazdę pięknym golem w 84. minucie - uderzył w okienko i nie dał szans bramkarzowi rywala.

W spotkaniu po stronie Wisły nie zagrali między innymi Vullnet Basha, który ma problemy mięśniowe, a także Wojciech Słomka, który przechodzi badania rzepki. Po raz kolejny na boisku zameldowali się za to byli gracze Białej Gwiazdy - Jakub Błaszczykowski i Łukasz Burliga, ktrzy wrócili po długiej przerwie do klubu.

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 2:3 (1:1)
Gole: Marko Kolar 37, Aleksander Buksa 52 - Bartosz Widejko 29, Hubert Tomalski 67, 87