Ekipa Rzeźniczaka zremisowała z Piastem Gliwice

Piłkarze ekstraklasowego Piasta Gliwice zremisowali w Belek z mistrzem Azerbejdżanu Karabach Agdam 1:1 (1:1) w swoim pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji.

W wyjściowym składzie Agdamu zagrał były zawodnik Legii Warszawa Jakub Rzeźniczak i Symeon Sławczew, poprzednio występujący w Lechii Gdańsk. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie hotelu Gloria na namokniętej, śliskiej i grząskiej murawie, w strugach ulewnego deszczu. Piłka momentami płatała zawodnikom psikusy.

Szansę oglądania pojedynku z balkonów mieli „stacjonujący” w Glorii piłkarze Pogoni Szczecin. Na trybunach zasiadł były szkoleniowiec Zagłębia Lubin Mariusz Lewandowski.

Jeszcze podczas przedpołudniowego treningu na boisku przy plaży w Antalyi podopiecznym trenera Waldemara Fornalika towarzyszyła piękna pogoda. Potem warunki się pogorszyły. Gliwiczanie świetnie zaczęli mecz, bo już w 9. minucie Joel Valencia nie dał szans bramkarzowi rywali z sytuacji sam na sam. Rywale też wykorzystali swoją pierwszą okazję.

W przerwie trzeba było zmienić boisko na boczne, nieco mniej „nasiąknięte”. Okazje do zdobycia zwycięskiego gola dla Piasta mieli Michal Papadopulos i Mateusz Mak, skończyło się remisem.

Zespół z Karabachu zajął jesienią ostatnie miejsce w grupie E Ligi Europy, rywalizując m.in. z londyńskim Arsenalem. Wcześniej Agdam odpadł w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów po dwumeczu z białoruskim BATE Borysów. Zajmujący szóste miejsce w tabeli gliwiczanie przylecieli do Antalyi w niedzielę.

Kolejnymi rywalami ekipy trenera Waldemara Fornalika w Turcji będą czeski Bohemians Praga, bułgarski Lokomotiw Płowdiw i ukraińska Zoria Ługańsk.