PP siatkarzy: Śliwka pogrążył Skrę. Kapitalna akcja na zakończenie meczu (WIDEO)

Spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów w ćwierćfinale Pucharu Polski nie do końca spełniło oczekiwania sympatyków siatkówki. Pierwsze dwa sety miały jednostronne oblicze, dopiero w trzecim doczekaliśmy się emocji. Rywalizację na przewagi rozstrzygnęły dwa skuteczne ataki Aleksandra Śliwki. Zobacz wideo.

Końcówka trzeciego seta miała zacięty przebieg. To goście mieli piłki na rozstrzygnięcie tej partii (22:24), ale kędzierzynianie zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. W niej w roli głównej wystąpił Śliwka.

Najpierw popisał się skutecznym atakiem po bloku. Sędziowie mieli początkowo wątpliwości, czy piłka zahaczyła o dłonie rywali, jednak irański przyjmujący PGE Skry przyznał, że atak był po bloku. Kolejna akcja to jedna z najładniejszych wymian tego spotkania. Oglądaliśmy dobrą grę w obronie obu ekip i cierpliwość Śliwki, który za trzecim podejściem posłał piłkę w boisko.

Końcówka meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (3:0) w załączonym materiale wideo.