Kibice w Radomiu przed meczem dali do zrozumienia swoim siatkarzom, że nie interesuje ich tylko awans do turnieju finałowego, lecz zwycięstwo w całych rozgrywkach. Na trybunach rozniosła się przyśpiewka "Zagraj, zagraj jak za dawnych lat". To nawiązanie do meczu finałowego Pucharu Polski, w którym radomianie pokonali rywali z Częstochowy i wywalczyli trofeum.

 

Początek spotkania przyniósł obu zespołom wyrównaną walkę. Dzięki dobrej zagrywce i czujnej grze na siatce radomianie uzyskali niewielką przewagę (6:4, 10:8). Z akcji na akcję siatkarze prezentowali kibicom coraz twardszą siatkówkę przez co gra się wyrównała. Do głosu zaczęli dochodzić zawiercianie i to oni ostatecznie po ataku ze środka Bartosza Gawryszewskiego cieszyli się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie.

 

Rozdrażnieni porażką gospodarze do drugiego seta podeszli nieco spięci. Doskonale zobrazowały to trzy pierwsze akcje, w których podopieczni trenera Roberta Prygla trzykrotnie mylili się w ataku. Mimo tego, że grali we własnej hali nie potrafili przełamać dobrej gry rywali. Przewaga Jurajskich Rycerzy z piłki na piłkę rosła. W pewnym momencie wynosiła aż pięć punktów (22:17)! Problemy w przyjęciu uniemożliwiły Dejanowi Vincicowi prowadzenie kombinacyjnej siatkówki, co poskutkowało porażką 19:25.

 

Trzecia partia była momentem przełamania gospodarzy. Siatkarze Cerrad Czarnych mimo wyrównanego początku konsekwentnie dążyli do przedłużenia tego meczu i to im się udało. Wygrali po walce 25:23. Równie ciekawa rywalizacja utrzymała się po zmianie stron do stanu 16:16. Później do dobrej gry wrócili zawiercianie i to oni zapewnili sobie awans do Final Four Pucharu Polski. W półfinale podopieczni trenera Marka Lebedewa zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 21:25)

 

Cerrad Czarni: Dejan Vincić, Michał Filip, Wojciech Żalinski, Tomasz Fornal, Alen Pajenk, Norbert Huber, Michał Ruciak (libero) oraz Maksim Żygałow, Reto Giger

 

Aluron Virtu Warta: Michał Masny, Grzegorz Bociek, Marcin Waliński, Alexandre Ferreira, Krzysztof Rejno, Bartosz Gawryszewski, Taichiro Koga (libero) oraz Kamil Semeniuk, Mateusz Malinowski, Dosanjh Arshdeep

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI SIATKARZY