Ronaldo przegrał zakład z trenerem Juventusu

Cristiano Ronaldo słynie m.in. ze skutecznie wykonywanych rzutów karnych. W ostatnim meczu z Chievo nie zdołał jednak zdobyć bramki z jedenastu metrów. Kosztowało go to przegrany zakład z trenerem Massimiliano Allegrim.

Portugalczyk w trakcie kariery 140 razy wykonywał rzuty karne, a 122 razy trafił do siatki. W 20. kolejce Serie A nie udało mu się jednak strzelić gola, choć miał taką szansę. W drugiej połowie meczu z Chievo jego uderzenie obronił doświadczony Stefano Sorrentino.

Wcześniej Ronaldo wykorzystał cztery "jedenastki". Zdarzyło się to w spotkaniach przeciwko Empoli, Fiorentinie, Torino oraz Sampdorii. Teoretycznie nic złego się nie stało, gdyż Juventus bez większych problemów wygrał 3:0, utrzymując dziewięć punktów przewagi nad drugim Napoli. Zmarnowany rzut karny oznacza tylko to, że Ronaldo przegrał zakład z trenerem Massimiliano Allegrim.

O co był ten zakład?

- Założyłem się z trenerem o to, że wykorzystam w tym sezonie wszystkie rzuty karne - przyznał.

Allegri z przyjemnością przystał na ten zakład.

- Po tym, jak strzelił gola przeciwko nam w 98, minucie, miałbym pozwolić wykonywać rzuty karne komuś innemu? - stwierdził.

Nawiązał do sytuacji z ćwierćfinału Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. Wtedy wydawało się, że dwumecz Real Madryt - Juventus zakończy się dogrywką. Ronaldo zdołał jednak zdobyć bramkę w ósmej minucie doliczonego czasu gry, wprowadzając "Królewskich" do półfinału.