Puchar Azji: Japonia i Iran w półfinale

Piłkarze Japonii pokonali Wietnam 1:0 (0:0), a Iran wygrał z Chinami 3:0 (2:0) w czwartkowych ćwierćfinałach turnieju o Puchar Azji, który odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zwycięzcy tych meczów w poniedziałek zagrają ze sobą w półfinale.

Irańczycy do przerwy wygrywali 2:0, a gole zdobyli Mehdi Taremi (18) i Sardar Azmoun (31). W końcówce meczu wynik ustalił Karim Ansarifard.

Z kolei Japonii awans zapewnił Ritsu Doan, który w 57. minucie wykorzystał rzut karny.

W dwóch pozostałych ćwierćfinałach w piątek Korea Południowa zmierzy się z Katarem, a Zjednoczone Emiraty Arabskie z Australią.

Mistrzostwa potrwają do 1 lutego. Mecze rozgrywane są w Abu Zabi, Dubaju, Al-Ajn i Szardży. Tytułu broni Australia, która cztery lata temu w finale pokonała po dogrywce Koreę Południową 2:1.