Borussia Dortmund wciąż wielka w Bundeslidze

W 19. kolejce lider ligi niemieckiej rozgromił Hannover aż 5:1. Ekipa Luciena Favra ma już na koncie 50 zdobytych bramek. W niedzielę odpowiedź na ostre strzelanie BVB może dać Bayern Monachium, który u siebie podejmie VfB Stuttgart.

W najciekawszym sobotnim meczu Bundesligi, Borussia Dortmund rozbiła Hannover 96 5:1. Łupem bramkowym podzieliło się pięciu piłkarzy. Koncert strzelecki rozpoczął w 24. minucie Achraf Hakimi, następne gole padały od 60. minuty. Najpierw strzelił Marco Reus, dwie minuty później Mario Goetze, po kolejnych pięciu Raphael Guerreiro.

Dzieło zniszczenia zakończył Axel Witsel w ostatniej minucie spotkania. Jedynie trafienie dla pokonanych zaliczył w 86. minucie Marvin Bakalorz. Do 70. minuty grał Łukasz Piszczek, którego zmienił Marcel Schmelzer. Dla żółto-czarnych było to 15. zwycięstwo w sezonie, są zdecydowanym liderem tabeli z 48 punktami, aż o 9 wyprzedzają Borussię Moenchengladbach. Hannover jest przedostatni z raptem 11 punktami.

Wicelider z Nadrenii Północnej Westfalii pokonał Augsburg 2:0, po golach w ostatnim kwadransie. Najpierw w 78 minucie strzelił Oscar Wendt, a w trzeciej doliczonej do regulaminowego czasu minucie bramkę zdobył Patrick Hermann. Augsburg jest tuz nad strefa spadkową, o jeden punkt wyprzedzając Stuttgart.

W innych meczach Bayer Leverkusen gładko zwyciężył na wyjeździe Wolfsburg 3:0, również cenne wyjazdowe zwycięstwo odnotował Hoffenheim, który zwyciężył Freiburg 4:2. FSV Mainz wymęczył wygraną 2:1 nad FC Nurnberg, które jest ostatnie w tabeli.

W niedzielę w Monachium Bayern zagra z VfB Stuttgart. Ekipa Roberta Lewandowskiego traci do lidera z Dortmundu 9 punktów, natomiast Die Schwaben są na odległej 16 pozycji.