NHL: Pierwsza kobieta w konkursie umiejętności podczas Weekendu Gwiazd

Zimowe
NHL: Pierwsza kobieta w konkursie umiejętności podczas Weekendu Gwiazd
fot. PAP

Kendall Coyne Schofield została pierwszą kobietą, która wzięła udział w konkursie umiejętności podczas Weekendu Gwiazd NHL w San Jose. Reprezentantka USA w hokeju wystąpiła w konkurencji szybkościowej i zajęła siódme miejsce w ośmioosobowej stawce.

Szansę na historyczny występ Coyne Schofield zyskała po kontuzji Nathana MacKinnona, która wykluczyła gracza Colorado Avalanche.

 

26-letnia zawodniczka i tak miała zaprezentować się podczas Weekendu Gwiazd wraz z koleżankami z reprezentacji Stanów Zjednoczonych, z którymi w ubiegłym roku zdobyła złoty medal olimpijski, oraz drużyny narodowej Kanady. W piątek rano organizatorzy zwrócili się do niej z propozycją, by dodatkowo rywalizowała także z mężczyznami w zawodach szybkościowych. Hokeistka Minnesota Whitecaps uznawana jest za jedną z najlepszych pod tym względem w amerykańskiej kadrze.

 

Przyznała później, że stresowała się nieco przed historycznym występem.

 

- Moja pierwsza myśl po otrzymaniu tej oferty była taka, że mogę to zrobić. Szybkość jest moją siłą. Oczywiście, byłam nieco zdenerwowana. Wiedziałam, że to moment, który może przełamać wiele barier i moment, który przełamie postrzeganie kobiecego hokeja i da mu wsparcie - podkreśliła.

 

Na tafli pojawiła się jako pierwsza i pokonała okrążenie w 14,346 s. Dało jej to ostatecznie siódmą lokatę. Wyprzedziła Claytona Kellera z Arizona Coyotes.

 

- Pokonała mnie, więc jest naprawdę dobra. Jest bardzo szybka. Byłem zaskoczony. Świetnie było ją tu oglądać. To wspaniałe doświadczenie dla NHL, że wystąpiła w tej imprezie - podkreślił Keller.

 

Pod wrażeniem Coyne Schofield był także Connor McDavid. Hokeista Edmonton Oilers wystąpił jako ostatni w stawce. Uzyskał 13,378 s, co dało mu trzecie z rzędu zwycięstwo w tym konkursie.

 

- Uważam, że Kendall była niewiarygodna. Absolutnie tam wymiatała - ocenił.

 

MacKinnon nie weźmie także udziału w zaplanowanym na sobotę Meczu Gwiazd. 

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze