ME siatkarzy: Znamy godziny meczów Polaków, CEV zatwierdziła terminarz

Siatkówka
ME siatkarzy: Znamy godziny meczów Polaków, CEV zatwierdziła terminarz
fot. Cyfrasport

Polscy siatkarze swój pierwszy mecz mistrzostw Europy rozegrają w Rotterdamie o godzinie 17.00. Zgodnie z wcześniejszym planem rywalem mistrzów świata będzie Estonia. Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) zatwierdziła w poniedziałek terminarz turnieju i podała konkretnie godziny rozgrywania spotkań.

Po meczu z Estonią, dwa kolejne spotkania - z Holendrami 15 września i następnego dnia z Czechami - biało-czerwoni również rozegrają w Rotterdamie. Następnie przeniosą się do Amsterdamu, tam 17 września zmierzą się z debiutującą w kontynentalnych mistrzostwach reprezentacją Czarnogóry, a dwa dni później z drużyną Ukrainy.

 

W ME po raz pierwszy wystąpią 24 zespoły, które podzielono na cztery grupy. Po cztery najlepsze ekipy z każdej z nich awansują do fazy pucharowej. W niej grupa D, w której wystąpią podopieczni Vitala Heynena, "krzyżuje się" z gr. B, w której znalazły się: Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania i Austria.

 

Jeśli Polacy zajmą pierwsze lub drugie miejsce w tabeli, to mecz 1/8 finału (21 września) i ewentualny ćwierćfinał (23 września) rozegrają w holenderskim mieście Apeldoorn. Gdyby zaś uplasowali się na trzeciej lub czwartej pozycji, to czeka ich przeprowadzka do Antwerpii, gdzie wystąpić mieliby 21 i ewentualnie 24 września.

 

Gdyby wygrali ćwierćfinał w Apeldoorn, to o awans do finału walczyliby 26 września w Lublanie. Jeśli zaś pokonaliby ćwierćfinałowego rywala w Antwerpii, to w kolejnej fazie zmagań zameldowaliby się 27 września już w paryskiej hali Bercy. W stolicy Francji dzień później odbędzie się także mecz o brąz, a dwa dni później finał.

 

ME rozpoczną się 12 września. Wówczas udział w imprezie zainaugurują zespoły z grup A i C, które rywalizować będą w Montpellier i Lublanie.

 

Polacy zdobyli dotychczas osiem medali ME - jeden złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęli w 2009 roku w Turcji. W poprzedniej edycji, która odbyła się dwa lata temu w Polsce, uczestniczyło 16 ekip. Tytuł wywalczyli Rosjanie, a gospodarze odpadli w barażu o ćwierćfinał.

 

Terminarz i godziny meczów Polaków w grupie D ME siatkarzy 2019:

 

13.09.: Polska – Estonia (Rotterdam, godz. 17)
15.09.: Holandia – Polska (Rotterdam, 16)
16.09.: Polska – Czechy (Rotterdam, 20)
17.09.: Polska – Czarnogóra (Amsterdam, 17)
19.09.: Polska – Ukraina (Amsterdam, 20)

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze