Rok 2019 jest jubileuszowym, dziesiątym Pudzianowskiego w KSW. Walka z Kołeckim będzie dwudziestą w zawodowych startach w MMA. W ostatnim pojedynku "Pudzian" przegrał z Karolem Bedorfem podczas KSW 44 i na razie pogrzebał swoje szanse na walkę o pas kategorii ciężkiej. Pod koniec 2018 roku organizacja ogłosiła hitowy pojedynek 41-latka z Kołeckim.

W przeciwieństwie do Pudzianowskiego, jego rywal jest dopiero na początku swojej kariery w mieszanych sportach walki. Sam nieraz powtarzał, że docelowo chciałby się pojedynkować w kategorii półciężkiej. Oferty starcia z "Pudzianem" w królewskiej dywizji nie mógł jednak odrzucić.

Pudzianowski przygotowuje się pod okiem byłego zawodnika m.in. KSW Arbiego Shamaeva. W załączonym wideo widzimy, jak Pudzian pracuje nad wytrzymałością. Najpierw runda z hantlami, a następnie skakanka. Kołecki postawił na trening bokserski. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów ćwiczył na tarczach pod okiem brązowego medalisty mistrzostw Europy z 1975 roku, Jacka Kucharczyka.

 

Cały trening Pudziana dostępny na kanale Youtube byłego strongmana.

Fragmenty treningów Pudzianowskiego i Kołeckiego w załączonym materiale wideo.