Bartman został ojcem!

Siatkówka
Bartman został ojcem!
fot. Cyfrasport

Zbigniew Bartman przyleciał z Argentyny do Warszawy, by uczestniczyć w narodzinach swego pierworodnego syna Aarona. 31-letni siatkarz UPCN San Juan kilka dni po tym wydarzeniu wraca do klubu, by walczyć o mistrzostwo kraju.

– To było bardzo osobiste przeżycie. Wprawdzie w Argentynie rozgrywki trwają, ale nie wyobrażałam sobie, że może zabraknąć mnie przy żonie. Nie zagrałem w finałowym turnieju o Puchar Argentyny, ale nikt w klubie z tego powodu nie robił mi problemów. Wręcz przeciwnie, otrzymałem pełne wsparcie. W drużynie nikt nie miał żadnych wątpliwości, gdzie powinienem być w tych dniach. Dla mnie nie ma spraw ważniejszych niż rodzina, a zwłaszcza narodziny dziecka. Jestem bardzo wdzięczny szefom klubu. Zresztą dla nich też to było oczywiste, że nie może zabraknąć mnie przy porodzie – powiedział Bartman w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

 

Żona siatkarza Joanna urodziła syna w poniedziałek 28 stycznia w szpitalu na warszawskim Wilanowie. W chwili narodzin mały Aaron miał 57 cm i ważył 3,88 kg. Bartman podzielił się tą radosną nowiną na Instagramie i otrzymał mnóstwo gratulacji od kibiców.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

👼🏻😍❤️🥰 #baby #babyboy #newbornbaby #newborn #prouddaddy #strongmom #family #parents #newlife #son #somuchtolearn

Post udostępniony przez Zbigniew Bartman (@zbigniew_bartman) Sty 28, 2019 o 4:39 PST

 

Bartman od 2017 roku jest siatkarzem UPCN Voley Club. W ubiegłym sezonie wywalczył z tą drużyną mistrzostwo kraju. Siatkarz wkrótce po narodzinach dziecka wraca do Argentyny, by rywalizować o obronę tytułu. Jego drużyna z 25 punktami na koncie zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli za Personal Bolivar (33 punkty) i Obras UDAP Voley (26). Faza zasadnicza potrwa do 10 marca.

 

– Teraz już do końca sezonu zostaję w San Juan i to będzie najcięższy okres w mojej karierze. Tęsknota do synka będzie ogromna. Miłość do dziecka jest bezgraniczna, jeszcze zanim się urodzi. Te trzy miesiące będą bolesne, ale taki mam zawód. Podpisałem kontrakt zanim dowiedziałem się, że zostanę ojcem. Jeżeli wystąpimy w finale i zagramy pięć spotkań, to 9 maja odbędzie się ostatni mecz. Ale liczę na to, że ćwierćfinały i półfinały skończą się szybciej, podobnie jak finał. Jest szansa być w domu około 25 kwietnia. Będę się starał zagrać jak najlepiej i jak najszybciej zakończyć rozgrywki, oczywiście zwycięstwem – dodał siatkarz.

 

WYNIKI I TABELA ARGENTYŃSKIEJ LIGI SIATKARZY [SERIE A1]

RM, Polsat Sport, przegladsportowy.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie