Urodzony w Auckland zawodnik ma dwa obywatelstwa, nowozelandzkie i kanadyjskie. Niedawno rozwiązał kontrakt z Vancouver Whitecaps - kanadyjskim klubem z ligi MLS. Wcześniej był piłkarzem szwedzkiej Husqvarny oraz kalifornijskiego Fresno.

 

W środę Bevan wystąpił w sparingowym meczu Puszczy z GKS-em Tychy, wygranym przez niepołomiczan 1:0. Na boisku spędził 45 minut, bo w drugiej połowie trener zmienił całą jedenastkę.

 

- Przyjrzymy się mu jeszcze w dwóch treningach oraz w sobotnim sparingu z Koroną Kielce - powiedział Roman Koroza, dyrektor Puszczy.

 

W reprezentacji Nowej Zelandii rozegrał sześć meczów i strzelił dwa gole (Wyspom Salomona i Tajwanowi). Wcześniej dziewięć razy wystąpił w narodowej kadrze do lat 20, zdobywając dla niej siedem bramek. Na transferowym rynku wyceniany jest na 100 tysięcy euro. Obecnie jest jednak wolnym zawodnikiem i nie trzeba za jego transfer płacić. 

 

Puszcza wciąż liczy się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy i walczy o Puchar Polski. W poprzedniej fazie wyeliminowała Wisłę Płock, 26 lutego w ćwierćfinale zagra u siebie z Miedzią Legnica. 

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

 

WYNIKI PIŁKARSKIEGO PUCHARU POLSKI