Jagiellonia Białystok wygrała sparing, kontuzja Imaza

Piłka nożna
Jagiellonia Białystok wygrała sparing, kontuzja Imaza
fot. Cyfrasport

W rozegranym w środę w tureckim Belek meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 ukraińskie Karpaty Lwów. Jedyna bramka padła już w 4. min., po strzale samobójczym.

To trzeci sparing piłkarskich wicemistrzów Polski w czasie blisko 3-tygodniowego obozu przygotowawczego w Turcji. Dotychczasowy bilans, to dwa zwycięstwa i porażka. Na zakończenie zgrupowania, w czwartek, Jagiellonia ma zagrać mecz kontrolny z Dynamo Moskwa.

 

Białostoczanie nie mają szczęścia do pogody w dni zaplanowanych sparingów. Planowany na minioną sobotę mecz z czeskim Slovanem Liberec został odwołany z powodu burzy i gradu i rozegrany został w niedzielę (wygrana Jagiellonii 3:1). Środowe spotkanie opóźniło się o kilka godzin, również z powodu intensywnych opadów.

 

W meczu z dziesiątym obecnie zespołem ukraińskiej ekstraklasy, sztab szkoleniowy białostoczan mocno rotował składem, większość zawodników rozegrała po 30 minut. Nie zagrał m.in. Hiszpan Jesus Imaz, któremu odnowiła się kontuzja jeszcze z końcówki pierwszej części sezonu w barwach Wisły Kraków.

 

Zgrupowanie w Turcji Jagiellonia kończy 1 lutego. Pierwszy mecz ekstraklasy w wiosennej części sezonu rozegra 8 lutego z Miedzią w Legnicy.

 

TABELA I WYNIKI LOTTO EKSTRAKLASY

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie