Kownacki: Mam już dość takiego zachowania Sampdorii!

Piłka nożna
Kownacki: Mam już dość takiego zachowania Sampdorii!
fot.

Dawid Kownacki jest zdeterminowany, by zimą odejść z Sampdorii Genua. Klub ciągle zmienia zdanie i nie wiadomo, czy reprezentant Polski dopnie swego. - Mam już dość takiego zachowania Sampdorii! - powiedział.

Trener Marco Giampaolo w tym sezonie nie daje zbyt wielu szans Kownackiemu. Bardziej ceni Fabio Quagliarellę, Gregoire'a Defrela czy Gianlukę Caprariego. Co za tym idzie, w Serie A Polak spędził na boisku raptem 155 minut.

 

- Jestem coraz bardziej zdenerwowany, bo czas leci, a ja wciąż nie wiem jaka będzie moja przyszłość. Nie chcę tu zostawać, chcę odejść! I nie będę chciał tu wrócić, chcę zamknąć ten rozdział raz na zawsze. (...) Nie rozumiem dlaczego, nikt mi niczego nie tłumaczył. Ile ja w tym sezonie dostałem minut? Nieco ponad 150! Co to jest? To nic! (...) - stwierdził Kownacki w rozmowie z "Super Expressem".

 

Kownacki ma propozycje z innych klubów. Najchętniej przeniósłby się do Fortuny Duesseldorf, która chciała go wypożyczyć. Gdyby się sprawdził, to latem zostałby wykupiony za 12 milionów euro. Kiedy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, to Caprari złamał nogę i Polak usłyszał, że musi zostać.

 

- Po długich negocjacjach kluby doszły do porozumienia, że wypożyczenie będzie darmowe, a po sezonie, jeśli Niemcy będą chcieli, to wykupią mnie za 12 milionów euro. Ale w tych rozmowach ciągle się coś zmieniało ze strony Sampdorii, kilka razy było blisko, a potem znów daleko. I kiedy w końcu wydawało się, że już nic się nie zmieni, a warunki ustalono, to... Caprari, jeden z napastników Sampdorii złamał nogę na treningu. Wtedy znów usłyszałem, że nici z mojego odejścia - stwierdził.

 

21-latek ma coraz mniej czasu na zmianę klubu. Okno transferowe w takich krajach, jak Niemcy czy Włochy, zamyka się 31 stycznia.

 

- Jeśli mnie nie puszczą, to będę się tu musiał do lata przemęczyć. Tak, przemęczyć. Bo pobyt w Sampdorii już dawno przestał być przyjemnością. Ale wciąż mam nadzieję, że uda mi się wyrwać z Genui - podsumował.

 

Kownacki jest zawodnikiem Sampdorii Genua od 2017 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w 40 spotkaniach, w których strzelił 10 goli.

 

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze