To już pewne. Siatkarze i siatkarki powalczą o igrzyska w Polsce!

Siatkówka

Władze FIVB potwierdziły miejsca rozegrania turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Polska uzyskała prawo organizacji imprez zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Panie zagrają w dniach 2-4 sierpnia, panowie tydzień później. Męski turniej na pewno odbędzie się w Gdańsku, w sprawie żeńskiego trwają negocjacje.

Do turnieju olimpijskiego awansuje po 11 drużyn plus gospodarze. Pierwszy etap kwalifikacji to system sześciu turniejów kwalifikacyjnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Awans z tych turniejów uzyskają wyłącznie zwycięzcy. Pozostałe drużyny będą walczyły o olimpijskie paszporty w styczniu 2020 r. Wówczas zostaną rozegrane kontynentalne turnieje kwalifikacyjne.

 

Nasza męska kadra zmierzy się w grupie D z Francją, Słowenią i Tunezją. Skład wynika z systemu zwanego „serpentyną”. Polski turniej kwalifikacyjny odbędzie się Gdańsku.

 

– Jesteśmy po wstępnych rozmowach i bardzo byśmy chcieli, żeby ten turniej odbył się w Gdańsku. To będą wakacje, początek sierpnia i ten plażowicz i wczasowicz chciałby wieczorem zobaczyć coś ciekawego. To może być bardzo fajny turniej – mówił niespełna miesiąc temu w w magazynie  #7strefa prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

 

O staraniach o organizację tej imprezy opowiadał również ś.p. Paweł Adamowicz. Zamordowany prezydent Gdańska był wówczas po raz ostatni gościem Polsatu Sport (cały odcinek magazynu znajdziecie TUTAJ)

 

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego uzyskały prawo startu w kwalifikacjach dzięki wycofaniu się z rywalizacji reprezentacji Kuby. Polki ramach grupy A podejmą mistrzynie świata Serbki, Tajki oraz Portorykanki. Na razie jeszcze nie wiadomo gdzie odbędzie się żeński turniej. 

 

- Pracujemy nad kilkoma lokalizacjami, ale jeszcze nie ma konkretnych decyzji – mówi rzecznik prasowy PZPS, Janusz Uznański. 

 

PODZIAŁ NA GRUPY

 

Kobiety. 2-4 sierpnia
Gr. A: Gospodarz Polska
Serbia, Portoryko, Tajlandia, Polska


Gr B: Chiny
Chiny, Turcja, Niemcy, Czechy


Gr. C: Gospodarz nie wyłoniony
USA, Argentyna, Bułgaria, Kazachstan 


Gr. D: Brazylia
Brazylia, Dominikana, Kamerun, Azerbejdżan 


Gr. E: Rosja

Rosja, Korea, Kanda, Meksyk 


Gr. F: Włochy
Włochy, Holandia, Belgia, Kenia 

Mężczyźni 9-11 sierpnia 


Gr. A: Bułgara 
Brazylia, Bułgaria, Egipt, Portoryko 


Gr. B: Holandia 

USA, Belgia, Holandia, Korea 


Gr. C: Włochy 
Włochy, Serbia, Australia, Kamerun  


Gr. D: Polska
Polska, Francja, Słowenia, Tunezja 


Gr. E: Rosja 
Rosja, Iran, Kuba, Meksyk 


Gr. F: Chiny
Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny 

 

W złączonym materiale wideo magazyn #7Strefa, w którym m.in prezydent ś.p. Paweł Adamowicz oraz prezes PZPS Jacek Kasprzyk rozmawiają o organizacji turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Gdańsku

 

Bidon, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze