Polonia Bydgoszcz od kilku lat przeżywa swój najtrudniejszy okres w historii. Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowych klubów w Polsce w latach '90 ubiegłego stulecia dominował na torach ekstraligi, a o jego sile stanowili Jacek i Tomasz Gollobowie.

 

Obecne realia klubu znad Brdy są o wiele smutniejsze, bowiem Polonia występuje w drugiej lidze i daleko jej do lat świetności. Czwartkowa konferencja prasowa ma być jednak nadzieją na lepsze jutro.

 

Właścicielem bydgoskiego klubu jest wieloletni działacz Jerzy Kanclerz. Dyrektorem sportowym został mianowany Tomasz Gollob, który będzie odpowiedzialny za sportowy aspekt zespołu. Nazwisko indywidualnego mistrza świata z 2010 roku i najlepszego polskiego żużlowca w historii z pewnością będzie magnesem dla kibiców oraz sponsorów.

 

Obecny na konferencji Boniek zdradził, że oficjalnie nie może pełnić żadnej funkcji w Polonii, ponieważ nadal jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Sam zainteresowany nie wykluczył jednak pomocy dla żużlowego klubu ze swojego rodzinnego miasta.

 

- Nie jestem żadnym dziesięcioprocentowym, ani dwudziestoprocentowym akcjonariuszem. Służę radą Polonii. Zapytałem Jurka (Kanclerza przyp. red.) jaki jest cel na ten sezon? Powiedział, że faza play-off. Jeżeli tak się stanie, wówczas postaram się sprowadzić jakiegoś "gościa" do drużyny. Nie wypada, aby taki klub zbyt długo jeździł w drugiej lidze - przyznał Boniek.

 

Fragment konferencji prasowej w załączonym materiale wideo.