Kownacki przeniósł się do Niemiec

Piłka nożna
Kownacki przeniósł się do Niemiec
fot. Cyfrasport

Dawid Kownacki został wypożyczony do Fortuny Dusseldorf. Kapitan kadry U-21 długo walczył o transfer z Sampdorii Genua, która próbowała zatrzymać go w klubie. Ostatecznie polski napastnik trafił do niemieckiej drużyny..

Kownacki był bardzo niezadowolony ze swojej sytuacji we Włoszech. Polak nie dostawał szans gry, a przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy U-21 priorytetem dla niego są regularne występy. Ostatnio trenował indywidualnie, ponieważ został odsunięty od pierwszego zespołu. W końcu Sampdoria Genua zgodziła się wypożyczyć go na pół roku do Fortuny Dusseldorf. Niemiecki klub zapewnił sobie również prawo pierwokupu - media informowały wcześniej, że chodzi o kwotę 12 mln euro.

- Dzięki Dawidowi mamy kolejną opcję ofensywną. Jest pracowity na boisku, ma świetną technikę. Pomimo młodego wieku jest doświadczonym graczem.  Cieszymy się, że zdecydował się na nasz klub, biorąc pod uwagę zainteresowanie jego osobą - mówił dyrektor sportowy Lutz Pfannenstiel.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że wszystko się udało. Fortuna skontaktowała się ze mną bardzo wcześnie i bardzo się starała. Dlatego właśnie chciałem zmienić Genuę na Dusseldorf. Teraz chcę pomóc drużynie zakończyć sezon na dobrym miejscu w tabeli Bundesligi - dodał Kownacki.


Kownacki będzie miał okazje zagrać ze starym znajomym. W niemieckim klubie występuje również Marcin Kamiński, który od początku sezonu jest wypożyczony z Vfb Stuttgart. Obydwaj piłkarze wspólnie reprezentowali barwy Lecha Poznań.
 

Kownacki dołączył do Sampdorii Genua od 2017 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w 40 spotkaniach, w których strzelił 10 goli.

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze