Kolejny Polak trafił do klubu z Serie A. We Włoszech zagra dopiero latem

Piłka nożna
Kolejny Polak trafił do klubu z Serie A. We Włoszech zagra dopiero latem
fot. Cyfrasport

Wychowanek Zagłębia Lubin - Filip Jagiełło będzie kolejnym Polakiem, który w niedalekiej przyszłości będzie miał okazję zagrać w Serie A. W czwartek związał się kontraktem z Genoą, czyli klubem, w którym jeszcze do niedawna występował Krzysztof Piątek. Włosi zapłacili za Jagiełłę 1,2 mln euro. Najbliższe pół roku 21-letni pomocnik spędzi jednak na wypożyczeniu w drużynie "Miedziowych".

Jagiełło do środy przebywał z Zagłębiem w Belek, ale dostał zgodę klubu i opuścił Turcję, żeby udać się do Włoch na testy medyczne. Badania przeszedł pomyślnie i związał się z włoskim klubem 4,5-letnim kontraktem. Jednak Genua wypożyczyła utalentowanego gracza od razu do Zagłębia na najbliższe pół roku. Oznacza to, że reprezentant Polski U-21 dokończy sezon w Ekstraklasie.

 

„Wynegocjowaliśmy także atrakcyjny procent od kolejnego transferu, co chroni interes klubu, jeśli zawodnik przejdzie do innego zespołu, nawet w ramach tej samej federacji” – powiedział prezes Zagłębia Michał Dróżdż.

 

Środkowy pomocnik w tym sezonie w Ekstraklasie rozegrał 17 meczów, strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty. W sumie jego cały dotychczasowy bilans w ekipie z Lubina to 83 spotkania, trzy bramki i sześć asyst. Jagiełło jest 6-krotnym reprezentantem Polski U-21, dla której strzelił jednego gola.

 

W Genoi przez ostatnie pół roku grał Krzysztof Piątek, który w styczniu został sprzedany za 35 mln euro do AC Milan.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie