Rola: Walka z Owczarz? To ja będę faworytką

Sporty walki

Aleksandra Rola (2-0) będzie rywalką Karoliny Owczarz (1-0, 1 SUB) podczas gali KSW 47. Debiutująca w największej polskiej organizacji zawodniczka miała w przeszłości okazję stoczyć kilka sparingów z łodzianką. - Nie miałam z nią problemów w żadnej płaszczyźnie - stwierdziła Rola.

Artur Łukaszewski: Jak oceniasz zestawienie z Karoliną Owczarz?

Aleksandra Rola: Dla mnie to duża szansa na pokazanie się szerszej publiczności. Mam nadzieję, że będzie mnóstwo szumu i damy fajną walkę.

Karolina ma większy background w boksie zawodowym. Ty masz duże doświadczenie w amatorskim mma. To będzie Twój atut?

Myślę, że główną rolę odegra doświadczenie. Pojedynków amatorskich mam około czterdziestu. To już cztery lata startów. Karolina ma bogaty background w boksie, ale nie wiem czy będzie to miało jakieś znaczenie.

Pojedynek widzisz w stójce czy jednak z byłą pięściarką wolisz walczyć w innych płaszczyznach?

Karolinę poznałam, gdy jeszcze mieszkała w Warszawie. Miałyśmy okazje kilka razy posparować. Nie miałam z nią problemów w żadnej płaszczyźnie, tym bardziej w stójce. Spodziewam się, że obie będziemy chciały toczyć ten pojedynek w tej płaszczyźnie.

Twoja rywalka przez ponad rok miała okazje pracować m.in. z Karoliną Kowalkiewicz. Miała szansę dotknąć z bliska najwyższego poziomu kobiecego MMA.

Ona ma idealne warunki do rozwoju. Trenuje w jednym z najlepszych klubów w Polsce. Spodziewam się, że zrobiła ogromny progres.

Chyba czujesz się faworytką tego pojedynku?

Zapewne nią będę. Mam o wiele więcej walk na koncie. Karolina przez rok nie walczyła, ja stoczyłam dwa pojedynki zawodowe w tym czasie i to mi daje dużą pewność siebie.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Artur Łukaszewski, IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie