Negocjacje trwały praktycznie całe zimowe okno transferowe. Kilkukrotnie temat przenosin upadał, ponieważ Arsenal nie chciał zaakceptować przymusowej klauzuli wykupu po sezonie. Ostatecznie Hiszpan przedłużył kontrakt z katalońskim klubem do czerwca 2021 roku. Za półroczne wypożyczenie londyńczycy zapłacili 2,5 miliona euro.

Na wypożyczenie bardzo nalegał menedżer Arsenalu Unai EmerySuarez grał już pod wodzą hiszpańskiego szkoleniowca w barwach Sevilli. W sezonie 2014/2015 wspólnie wygrali Ligę Europy.

 

- Cieszę się z pozyskania Suareza. Znam go dobrze, ponieważ pracowaliśmy razem. Jego obecność wniesie jakość do naszej drużyny i da nam więcej możliwości w ofensywie. Może być wzmocnieniem obecnego składu – powiedział Emery.

Suarez wystąpił w 71 meczach dla Barcelony, w których udało mu się strzelić 8 goli i zaliczyć 11 asyst. W obecnych rozgrywkach 25-letni pomocnik zagrał tylko 17 minut w LaLidze. Czterokrotnie pojawił się również w rozgrywkach Pucharu Króla, gdzie zdobył cztery bramki i jedną asystę.

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE