Cudowny gol z przewrotki w hicie 2. Bundesligi. Kolega Gikiewicza z bramką sezonu? (WIDEO)

Union Berlin wygrał 2:0 w hicie 2. Bundesligi z FC Koeln. Jak na szlagierowy mecz przystało, kibice byli świadkami wielkich emocji oraz na własne oczy zobaczyli cudownego gola. Już w 25. sekundzie Marcel Hartel wpadł w pole karne i w nieprawdopodobny sposób, strzałem z przewrotki pokonał bramkarza gości. Uczynił to w niezwykle widowiskowym stylu.

Ekipa ze stolicy Niemiec potrafiła pokonać spadkowicza z Bundesligi mimo, że zdecydowaną przewagę mieli przyjezdni. "Kozły" miały aż 72% posiadania piłki i oddały więcej strzałów na bramkę, ale Union dzięki świetnej postawie Rafała Gikiewicza nie stracił gola. Jednak wysoką dyspozycję polskiego bramkarza przyćmił przepiękny gol Hartela. 23-letni pomocnik wykorzystał podanie Suleimana Abdullahiego, choć wydawało się, że bohater czwartkowego meczu początkowo nie najlepiej przyjął piłkę. Mimo, że nie opanował jej tak jak sobie tego życzył, to co zrobił z nią później było czystą piłkarską poezją. Uderzeniem przewrotką przelobował doświadczonego Timo Horna.

Co ciekawe, Hartel pochodzi z Kolonii i przez wiele lat był piłkarzem FC Koeln. Po zdobyciu fantastycznej bramki nie okazywał radości, a wręcz gestami, które wykonał, przepraszał swój macierzysty klub. W 2002 roku jako sześciolatek rozpoczął treningi drużynie 2-krotnego mistrza Niemiec, a potem debiutował w niej jako senior. W zespole ze swojego miasta grał do 2017 roku. Od dwóch lat jest graczem Unionu, do którego przeniósł się właśnie z RheinEnergieStadion.

Drugi gola dla zespołu prowadzonego przez Ursa Fischera strzelił w 30. minucie Florian Hubner. I jak się później okazało stoper Unionu ustalił wynik starcia na szczycie zaplecza Bundesligi. Gospodarze kończyli zawody w osłabieniu. Od 67. minuty grali w dziesięciu po czerwonej kartce, którą obejrzał Ken Reichel.

Spotkania Bundesligi i 2. Bundesligi na antenach Eleven Sports.