Dwa gole niedoszłego reprezentanta Polski i triumf RB Leipzig

Willi Orban strzelił dwa gole dla RB Leipzig, walnie przyczyniając się do triumfu swojej drużyny nad Hannover 96. Niedoszły reprezentant Polski dwukrotnie trafił do siatki po dośrodkowaniach z rzutu rożnego.

Orban, który ostatecznie wybrał reprezentowanie Węgier, był w piątkowy wieczór kapitanem gości z Lipska. Ci w pierwszej połowie mieli wyraźną przewagę nad rywalami z Hanoweru, ale udokumentowali to dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Do siatki z rzutu karnego trafił Marcel Halstenberg.

Lewy obrońca RB Leipzig w 63. minucie do gola dołożył asystę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek, na bramkę zamienił jego kolega z defensywy Willi Orban. Głowa Orbana okazała się przydatna także w końcówce spotkania, choć tym razem w jego kierunku świetnie dośrodkował Emil Forsberg. Węgier po raz drugi znalazł się świetnie w szesnastce i ustalił wynik meczu na 3:0.

Goście z Lipska umocnili się na 4. lokacie w Bundeslidze. Hannover 96 po 20. kolejce nadal będzie okupował miejsce w strefie spadkowej.

Hannover 96 - RB Leipzig 0:3 (0:1)
Bramki: Halstenberg (45+3'), Orban (63', 85')