Wymęczone zwycięstwo Tottenhamu na Wembley

W meczu 25. kolejki Premier League Tottenham pokonał przed własną publicznością Newcastle United 1:0. Po bardzo wyrównanym spotkaniu bramkę dla gospodarzy zdobył Son Hueng-Min. Dzięki zwycięstwu „Koguty” przeskoczyły Manchester City w tabeli, plasując się na drugim miejscu.

Do Londynu przyjechał zespół Newcastle, który w środku tygodnia sensacyjnie pokonał Manchester City 2:1. Czternasta drużyna w tabeli chciała sprawić kolejną sensację, tym razem w meczu przeciw „Kogutom”. Podopieczni Mauricio Pochettino są ostatnio bardzo osłabieni w ofensywie z powodu kontuzji Harry’ego Kane’a oraz Dele Alli’ego. W ostatniej kolejce pomimo braku kluczowych graczy pokonali Watford 2:1.

W sobotnim starciu na Wembley o szczęściu nie było mowy. Gospodarze nie mieli dużo dogodnych sytuacji, w pierwszej połowie „Koguty” zaledwie jeden strzał. Newcastle również rozczarowywało swoich kibiców. „Sroki” nie oddały żadnego strzału na bramkę.

Tottenham uporczywie próbował otworzyć wynik spotkania. W drugiej połowie po jednej z sytuacji piłkę z linii bramkowej Newcastle wybił Fabian Schar. Upragniona bramka padła po błędzie Martina Dubravki. Koreańczyk Son strzałem z dystansu trafił prosto w słowackiego bramkarza, który przepuścił piłkę między nogami.

Szczęśliwie zdobyta bramka Tottenhamu była jedyną w sobotnie popołudnie. Obydwie drużyny zaprezentowały się poniżej oczekiwań, ale to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów. Zwycięstwo nad „Srokami” pozwoliło gospodarzom wskoczyć na drugie miejsce w tabeli kosztem Manchesteru City. Wszystko może się jednak zmienić w niedzielę, ponieważ wtedy „The Citizens” podejmą Arsenal.

Tottenham – Newcastle 1:0 (0:0)
Bramka: Son 83’