Co za czapa! Bednorz efektownie zablokował Leona w hicie (WIDEO)

W starciu na szczycie włoskiej Serie A1 Perugia wygrała z Modeną 3:1, a na parkiecie mogliśmy obserwować dwóch zawodników przymierzanych do pozycji przyjmującego w reprezentacji Polski. Wilfredo Leon okazał się lepszy od Bartosza Bednorza w końcowym rozrachunku, jednak w bezpośredniej akcji w pierwszym secie górą był były siatkarz PGE Skry Bełchatów. To był jeden z najbardziej efektownych bloków wieczoru!

Po dwóch stronach siatki stanęły zespoły naszpikowane gwiazdami. Lepsi okazali się goście z Leonem w składzie. Przyszły reprezentant Polski miewał już lepsze skuteczności w karierze, jednak w kluczowych momentach pociągnął swój zespół i przypieczętował jego zwycięstwo.

Po drugiej stronie wystąpił Bednorz, który dopiero buduje swoją pozycję na włoskich parkietach. Ostatnie tygodnie należały do niego i był on najjaśniejszą postacią pnącej się w górę tabeli Modeny. W pierwszym secie, w jednej z akcji, nad siatką starli się właśnie Bednorz i Leon.

Były siatkarz PGE Skry dołączył do podwójnego bloku i w efektownych okolicznościach zablokował atakującego z lewego skrzydła Leona. Ale to była czapa! Ostatecznie gospodarze wygrali tylko pierwszą partię i przegrali całe spotkanie 1:3.

Blok Bednorza na Leonie w załączonym materiale wideo.