MB Boxing Night: Parzęczewski zmierzy się z rywalem o dużym nazwisku?

Sporty walki

- Na pewno muszę popracować nad ułożeniem ciała, żeby wyprowadzać mocniejsze ciosy i dłuższe serie. Wiem, że Mateusz Borek szuka dla mnie jak najlepszego przeciwnika z dużym nazwiskiem, który już był na szczycie - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO), który 6 kwietnia wystąpi na gali MB Boxing Night w Katowicach.

Artur Łukaszewski: Dlaczego zdecydowałeś się na przenosiny do kategorii super średniej? 

 

Robert Parzęczewski: Wracam do kategorii super średniej, żeby odnosić sukcesy. Ciągle pracuję i eliminuję błędy tak, żeby być w pełni gotowy na walkę. Na pewno muszę popracować nad ułożeniem ciała, żeby wyprowadzać mocniejsze ciosy i dłuższe serie. Wiem, że Mateusz Borek szuka dla mnie jak najlepszego przeciwnika z głośnym nazwiskiem ze światowego topu.

 

Gdzie będziesz się przygotowywać do walki?

 

Zostaję w Częstochowie i tutaj będę się przygotowywał. W tej chwili nie ma dla mnie lepszego miejsca. Mam tutaj idealne warunki do treningu. Jeżeli będzie możliwość stoczenia walki sparingowej w innym mieście to też oczywiście ją rozważę.

 

Jak oceniasz swoją aktualną formę?

 

Mój progres jest widoczny. Z walki na walkę jestem coraz lepszy, ale mam pewien deficyt walk amatorskich i brakuję mi bokserskiego sprytu. Każdy sparing szczegółowo analizuję z trenerem i wyciągam wnioski. (...) Organizator gali w Katowicach Mateusz Borek stara się sprowadzić jak najlepszego zawodnika z dużym nazwiskiem, który już był na szczycie. Chcę wejść z wielkim przytupem w kategorię super średnią.

 

Aktualna karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":

 

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs TBA

Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs TBA

Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs TBA
Adam Balski (13-0, 8 KO) vs TBA

 

Bilety dostępne na ebilet.pl!

 

Cała rozmowa z Robertem Parzęczewskim w załączonym materiale wideo.

Artur Łukaszewski, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze