Leon zadebiutuje w kadrze wcześniej niż się spodziewano? Nowe informacje

Siatkówka

Wilfredo Leon może zadebiutować w reprezentacji Polski 1 sierpnia podczas XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. - Trener Heynen 15 lutego ma przedstawić zarządowi PZPS harmonogram pracy Biało-Czerwonych oraz potwierdzić nazwiska siatkarzy, które znajdą się w składzie zespołu na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Nie wykluczamy, że będzie wśród nich Leon - powiedział rzecznik PZPS Janusz Uznański.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk w rozmowie z rmf24.pl mówił, że Wilfredo Leon zadebiutuje w reprezentacji Polski 9 sierpnia podczas pierwszego meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. - 24 lipca 2019 mija karencja. Wtedy Leon może oficjalnie zagrać w każdym meczu, nawet towarzyskim. Do tego czasu będzie trenował i grał w zamkniętych sparingach. Chcemy, żeby był od początku na zgrupowaniu - powiedział prezes PZPS.

 

Według naszych informacji debiut Leona może nastąpić nawet wcześniej, bo już 1 sierpnia. Tego dnia rozpocznie się XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Coroczne zawody będą ostatnim sprawdzianem przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

 

- Swoją obecność na turnieju potwierdziła już bardzo silna reprezentacja Serbii. Nadal czekamy na odpowiedź Amerykanów. Trzeciego uczestnika będziemy ustalać z trenerem Vitalem Heynenem. We wstępnych rozmowach ustaliliśmy, że nie będzie to przeciwnik z najwyższej półki - powiedział pomysłodawca i organizator Memoriału Jerzy Mróz w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Trener Heynen poinformował organizatorów, że ma zamiar wystąpić w turnieju w najsilniejszym składzie. Ta sama drużyna ma później pojechać do Gdańska, by walczyć o kwalifikację olimpijską.

 

15 lutego odbędzie się spotkanie selekcjonera reprezentacji Polski z zarządem PZPS. - Trener Heynen ma przedstawić nam harmonogram pracy Biało-Czerwonych oraz potwierdzić nazwiska siatkarzy, które znajdą się w składzie zespołu. Nie wykluczamy, że będzie wśród nich Wilfredo Leon - powiedział rzecznik PZPS Janusz Uznański.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze