Rosja zaskakuje. Wprowadzi paszporty dla kibiców?

Inne
Rosja zaskakuje. Wprowadzi paszporty dla kibiców?
fot. PAP

Wprowadzenie w najbliższym czasie paszportu dla kibiców zapowiedział w poniedzialek przewodniczący komisji kultury fizycznej, sportu, turystyki i młodzieży Rosyjskiej Dumy Państwowej Michał Diegtiariew. 13 lutego dojdzie do jego spotkania z przedstawicielami kibiców.

- 13 lutego odbędzie się spotkanie robocze z przedstawicielami kibiców dotyczące wprowadzenia systemu identyfikacji uczestników zawodów odbywających się na terenie Federacji Rosyjskiej - powiedział Diegtiariew.

 

Takim paszportem legitymowali się wszyscy sympatycy sportu, którzy dokonali zakupu biletów na mecze piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku w Rosji.

 

Poza możliwością natychmiastowej identyfikacji osoby dawał on prawo bezpłatnego korzystania z pociągów kursujących między miastami-gospodarzami mundialu. Na jego podstawie kibice nie płacili za bilety w środkach komunikacji miejskiej, w metrze, tramwajach, autobusach i trolejbusach oraz w sieci kolei podmiejskich.Ponadto cudzoziemcy posiadający ten dokument mogli wjechać na teren Rosji bez wizy.

 

Będzie on także funkcjonował w czasie piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 roku, których współorganizatorem jest także Rosja. 

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie