Japonia kocha Osakę. W Sapporo stanęła rzeźba tenisistki

Tenis
Japonia kocha Osakę. W Sapporo stanęła rzeźba tenisistki
fot. PAP/EPA

W Japonii lawinowo rośnie popularność Naomi Osaki, liderki światowego rankingu tenisistek. Lodowo-śnieżna rzeźba zwyciężczyni wielkoszlemowego Australian Open jest jedną z największych atrakcji jubileuszowego, 70. Festiwalu Śniegu w Sapporo na wyspie Hokkaido.

Organizatorzy festiwalu szacują, że do 11 lutego odwiedzi go dwa miliony ludzi. Większość z nich będzie chciało uwiecznić się z lodową rzeźbą popiersia Osaki. Przedstawiono zawodniczkę z charakterystyczną opaską na czole oraz rakietą tenisową.

W styczniu w Melbourne Japonka wywalczyła drugi tytuł wielkoszlemowy, po tym jak we wrześniu 2018 roku triumfowała w US Open.

 

21-letnia zawodniczka jest pierwszą w historii tenisistką z Kraju Kwitnącej Wiśni na czele listy WTA. Została jednocześnie najmłodszą pierwszą rakietą świata od 2010 roku. Wtedy była nią 20-letnia wówczas Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka.

 

Osaka reprezentuje Japonię, jednak tylko jedno z jej rodziców pochodzi z tego kraju. To mama tenisistki Tamaki, której panieńskie nazwisko przyjęła zawodniczka. Ojciec Naomi Leonard Francois jest Haitańczykiem. 

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze