Dla kibiców pięściarstwa pierwsze ogłoszone zestawienie nie będzie żadną tajemnicą. Do tego pojedynku miało dojść już podczas grudniowej gali „Wojna Domowa”. Z występu w Radomiu na ostatniej prostej musiał niestety z powodu kontuzji zrezygnować polski pięściarz.

 

Obaj bohaterowie niedoszłej, ale i zbliżającej się walki spotkali się w ringu podczas pierwszego face to face, a emocji nie brakowało. Zarówno Jonak jak i Robinson przystali na propozycję przeniesienia walki na najbliższy możliwy termin. Grupa MB Promotions z promotorem Mateuszem Borkiem postanowiła doprowadzić do walki już podczas gali „Ostatni Taniec”.

 

Jonak w 2018 roku udanie powrócił do zawodowych występów zapisując w swoim rekordzie zwycięstwa nad Marcosem Jesusem Cornejo oraz nad wymagającym Sherzodem Khusanovem. Szczególnie pojedynek z Uzbekiem pokazał, że pięściarz z Tarnowskich Gór nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sportowej karierze.

 

Robinson natomiast powróci do ringu po porażce z niepokonanym wtedy Markiem Heffronem. Wcześniej na swoim koncie zapisał serię trzech wygranych z rzędu i do Polski przybędzie z wielkimi nadziejami na sprawienie wielkiej niespodzianki na terenie rywala i głodny kolejnego triumfu, na który z powodu kontuzji Jonaka musi czekać kilka miesięcy dłużej.

 

Walka została zakontraktowana na osiem rund w kategorii średniej.

 

Aktualna karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":


Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs TBA
Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs TBA
Adam Balski (13-0, 8 KO) vs TBA

 

Bilety dostępne na ebilet.pl!