Najwyższy piłkarz świata zmienił klub

Piłka nożna
Najwyższy piłkarz świata zmienił klub
fot. youtube.com

Przed laty najważniejszym aspektem dobrego bramkarza były właściwe warunki fizyczne. Później gra stała się bardziej techniczna i do głosu doszła między innymi umiejętność gry nogami. Nie wszystko zmieniło się jednak w niższych ligach angielskich. Szóstoligowy Dulwich Hamlet FC ogłosił w czwartek zakontraktowanie najwyższego piłkarza świata...

Jeszcze kilka lat temu na boiskach oglądaliśmy popisy Nikoli Żigicia (2,02 m), Jana Kollera (2,02 m), a jedną z ostatnich przygód w karierze rozpoczął właśnie Peter Crouch (2,01 m), który w wieku 38 lat zasilił szeregi Burnley.
 
Jeśli chodzi o pozycję bramkarza, przeszła ona małą rewolucję. Dużo bardziej od imponujących warunków fizycznych pomocna była technika, bowiem od golkipera zaczynała się gra kombinacyjna najlepszych.
 
Jan Oblak czy Ederson Moraes mają mniej niż 1,90 m wzrostu, a są przecież w światowej czołówce. W innej klasyfikacji prowadzi Simon Bloch Jørgensen, który jest... najwyższym piłkarzem na świecie. Duński bramkarz jest produktem akademii FC Kopenhaga i mierzy aż 2,10 m!
 
Jego transfer przeszedł szerokim echem w Wielkiej Brytanii. Mimo, że kontrakt z nim podpisał klub... grający na co dzień dopiero na szóstym poziomie rozgrywkowym. Udowadnia to, że ruch był też marketingowym strzałem w dziesiątkę. Londyński Dulwich Hamlet FC występuje w Conference South, a jego stadion mieści raptem trzy tysiące kibiców. Ponadto, sprowadzenie Duńczyka zostało... sfinansowane przez kibiców, którzy tworzą formację "DHFC 12th Man", czyli po prostu "dwunasty zawodnik".
 
26-letni bramkarz zyskał popularność zwłaszcza za sprawą gry FIFA, w której często zestawiany był... w możliwie najwyższej jedenastce gry. Sieć obiegło wiele nagrań, w których "drużyna najwyższych" podejmuje "drużynę najniższych" piłkarzy w grze. Piłkarz urodzony w niemieckim Flensburgu grał do tej pory w takich klubach, jak Accrington Stanley, B.93 czy Frem.
 

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie