Estoński obrońca nowym zawodnikiem Korony

Piłka nożna
Estoński obrońca nowym zawodnikiem Korony
fot. Cyfrasport

Środkowy obrońca Joonas Tamm został nowym piłkarzem Korony Kielce – poinformował w piątek klub. Z siódmą drużyną ekstraklasy 27-letni Estończyk związał się półroczną umową z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwa lata.

Przez ostatni rok Tamm reprezentował barwy norweskiego Sarpsborg 08, z którym występował w Lidze Europejskiej. W karierze trzykrotnie zdobywał także mistrzostwo Estonii w barwach Flory Tallinn, sięgał również po puchar krajowy oraz dwa razy po Superpuchar. W sezonie 2016/2017 został wybrany najlepszym obrońcą rodzimej ligi.

 

Defensor zaliczył również 27 występów w narodowych barwach, w których zdobył trzy gole. Tamm jest trzecim piłkarzem, który dołączył do Korony podczas zimowej przerwy. Wcześniej kielecki zespół pozyskał dwóch pomocników - 27-letniego Ognjena Gnjatica oraz 18-letniego Zvonimira Petrovica, który na razie występować będzie w zespole juniorów.

 

Pierwszy ligowy mecz w 2019 r. kielczanie rozegrają w niedzielę. W Gdyni zmierzą się z 10. w tabeli Arką. Po 20 kolejkach Korona z dorobkiem 31 punktów zajmuje siódme miejsce.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze