MŚ w kolarstwie: Glasgow gospodarzem multidyscyplinarnej imprezy

Inne
MŚ w kolarstwie: Glasgow gospodarzem multidyscyplinarnej imprezy
fot. PAP

W 2023 roku Glasgow zorganizuje mistrzostwa świata we wszystkich odmianach kolarstwa: na szosie, na torze, na rowerach górskich i BMX oraz w wielu innych dyscyplinach - poinformowali w piątek organizatorzy.

"Ta nowa, multidyscyplinarna impreza rowerowa połączy trzynaście istniejących kolarskich mistrzostw świata w jedno wielkie wydarzenie, które będzie organizowane co cztery lata, począwszy od Glasgow i Szkocji w 2023 roku" - napisano w komunikacie.

 

Zwolennikiem idei rozgrywania mistrzostw świata we wszystkich dyscyplinach w jednym miejscu jest szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) David Lappartient, o czym mówił m.in. podczas ubiegłorocznego kongresu UCI w Innsbrucku.

 

W sierpniu ubiegłego roku w Glasgow odbyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym, torowym i górskim, a ponadto w wioślarstwie, gimnastyce, pływaniu, golfie i triathlonie.

 

UCI już wcześniej postanowiła, że gospodarzami szosowych mistrzostw świata w najbliższych latach będą: angielskie hrabstwo Yorkshire (2019), szwajcarskie Martigny (2020), belgijskie Leuven i Brugia (2021) oraz australijskie Wollongong (2022).

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze