Oba zespoły niedawno mierzyły się w rozgrywkach Serie A1 i wówczas lepsi okazali się podopieczni Lorenzo Bernardiego, którzy wygrali 3:1. Perugia to lider tabeli z dziewięcioma punktami przewagi nad czwartą Modeną, ale w sobotnim półfinale nie będzie to miało żadnego znaczenia.

 

Polskich kibiców będzie elektryzował przede wszystkim pojedynek Wilfredo Leona z Bartoszem Bednorzem. Ten pierwszy to niekwestionowana gwiazda nie tylko swojego zespołu, ale całego turnieju, natomiast jego młodszy oponent wyrasta na lidera Modeny, prezentując ostatnio wysoką formę.

 

Co ciekawe, Perugia w swojej historii tylko raz wygrała Puchar Włoch, czyniąc to w poprzednim sezonie. Dla porównania klub z Modeny z dwunastoma triumfami jest najbardziej utytułowanym spośród uczestników Final Four.

 

Kogo jeszcze będzie można dostrzec na parkiecie w tej rywalizacji? Chociażby Aleksandra Atanasijevicia - MVP ubiegłorocznego turnieju Coppa Italia. Do tego należy dodać m.in. Marko Podrascanina, Luciano De Cecco oraz Ivana Zajcewa, Tine Urnauta po stronie rywali. Kto awansuje do finału? Na to pytanie odpowiedzieć jest niezmiernie ciężko, ale można być pewnym, że czekają nas wielkie emocje.

 

WYNIKI PUCHARU WŁOCH

WYNIKI I TABELA SERIE A1

 

Transmisja meczu Sir Safety Conad Perugia - Azimut Leo Shoes Modena o godz. 15:30 w Polsacie Sport Extra.