Alpejskie MŚ: Paris prowadzi po zjeździe do kombinacji

Zimowe
Alpejskie MŚ: Paris prowadzi po zjeździe do kombinacji
fot. PAP

Włoch Dominik Paris prowadzi po zjeździe, pierwszej części kombinacji alpejskich mistrzostw świata w szwedzkim Aare. O 0,03 s wyprzedza Amerykanina Ryana Cochrana-Siegle i o 0,38 s Norwega Aleksandra Aamodta Kilde. Slalom odbędzie się o godz. 15.30.

Zgodnie z przewidywaniami na półmetku rywalizacji prowadzą specjaliści od konkurencji szybkościowych. Niespodzianką jest dobra postawa 26-letniego Cochrana-Siegle, który sukcesy odnosił wiele lat temu w kategorii juniorów, m.in. był mistrzem świata w tej konkurencji z 2012 roku. Stosunkowo niewielką stratę do lidera - 0,44 s - mają Włoch Christof Innerhofer i Austriak Vincent Kriechmayr.

 

Faworyci nie ponieśli wielkich strat. Broniący tytułu Szwajcar Luca Aerni pojechał o 1,23 wolniej od Parisa, a wicemistrz olimpijski z Pjongczangu Francuz Alexis Pinturault o 1,52. Najlepszy w koreańskich igrzyskach Austriak Marcel Hirscher w Aare w kombinacji nie startuje.

 

Z powodu silnego wiatru zjazd rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Z tego też powodu trasa przejazdu została skrócona.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie