Genialny comeback Leona! Najlepsze akcje gwiazdy w finale Pucharu Włoch (WIDEO)

Siatkówka

Wilfredo Leon długo nie mógł odnaleźć właściwego rytmu w starciu z Cucine Lube Civitanova i wydawało się, że jego Sir Safety Perugia przegra finał Pucharu Włoch do zera. Wtedy jednak przyszły reprezentant Polski wrócił do swojej najlepszej gry i odwracał losy kolejnych setów, a w konsekwencji całego spotkania!

Dość nieoczekiwanie siatkarze Perugii mieli olbrzymie problemy w finałowej rozgrywce z Cucine Lube Civitanova. Rywale byli o krok od pokonania zespołu Wilfredo Leona w trzech setach, jednak postawieni pod murem siatkarze Lorenzo Bernardiego wrócili do gry.
 
Ogromna w tym zasługa Leona, który po dwóch przeciętnych partiach wrócił do swojej najlepszej siatkówki. Sygnał do ataku dał właśnie przyjmujący, który zakończył trzecią partię ustrzelając Cwetana Sokołowa.
 
25-latek dał się we znaki rywalom zwłaszcza w końcówce czwartej partii, gdy genialnym serwisem pozwolił odrobić straty z nawiązką. Doszło do tie-breaka, gdzie również długo lepiej radzili sobie siatkarze Lube. Końcówka należała jednak do Perugii.
 
Leon zakończył spotkanie z 26 punktami na koncie, a do jego wyniku zbliżył się tylko Sokołow (25).
 
Jeden z najlepszych siatkarzy świata i świeżo upieczony MVP Pucharu Włoch już w sierpniu zadebiutuje w reprezentacji Polski. Dojdzie do tego najprawdopodobniej podczas XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.
 
Najlepsze akcje Leona w meczu Perugia - Lube w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie