MŚ U-20: FIFA podała ceny biletów na turniej w Polsce

Piłka nożna
MŚ U-20: FIFA podała ceny biletów na turniej w Polsce
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłkarska podała we wtorek ceny wejściówek na mecze piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, które od 23 maja do 15 czerwca 2019 r. odbędą się w Polsce. Najtańszy bilet będzie kosztować 10 złotych, najdroższy 40.

FIFA zachęca do kupowania wejściówek na mecze "polskiego" turnieju sloganem: "Futbol na najwyższym poziomie za przystępną cenę". I trzeba przyznać, że za wejście na trybuny nie trzeba będzie wyłożyć wielkich pieniędzy. 

 

Akcja promująca Mundial U-20 trwa w najlepsze. FIFA reklamuje turniej, cytując na swojej stronie internetowej słowa Zbigniewa Bońka.

 

- Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 to jedna z największych piłkarskich imprez. Na poprzednich tego typu zawodach swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentowali tak fantastyczni piłkarze, jak Maradoda, Messi, Salah, Iniesta czy Griezmann. W Polsce także zagrają największe talenty ze wszystkich kontynentów i będzie to niepowtarzalna okazja, by na żywo zachwycać się ich grą. Chcemy, aby nasze stadiony wypełniły się kibicami. Pomogą w tym atrakcyjne ceny biletów, wierzymy, że spowodują wysoką frekwencję - mówi prezes PZPN.

 

Światowa federacja opublikowała w cennik i informacje o sprzedaży biletów. Najtańsze wejściówki - na spotkania fazy grupowej i 1/8 finału - kosztują 10 i 20 złotych. Za wejście na trybuny podczas meczów ćwierćfinałowych, półfinałowych oraz spotkania o 3. miejsce trzeba będzie zapłacić 20 lub 30 złotych. Bilety na finał kosztować będą 30 i 40 zł.

 

Wejściówki na pierwszy w historii turniej FIFA w Polsce dostępne będą od 26 lutego w dwóch kategoriach. Jedyna oficjalna platforma do ich zakupu będzie dostępna pod adresem: FIFA.com/tickets/U20WC. Przedsprzedaż potrwa do 5 marca. W tej fazie wyłączną możliwość kupienia biletów będą mieli posiadacze kart Visa. Później - od 7 marca - będzie już można aplikować o bilety na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy".

 

24 lutego w Gdyni odbędzie się losowanie grup turnieju finałowego. Mistrzostwa rozgrywane będą w sześciu miastach: Bielsku-Białej, Tychach, Lublinie, Bydgoszczy, Gdyni oraz Łodzi.

 

Centrum turnieju będzie to ostatnie miasto. Na stadionie Widzewa odbędzie się w sumie 10 meczów, m.in. otwarcia, finał i wszystkie trzy spotkania grupowe Polaków, prowadzonych przez trenera Jacka Magierę.

 

Faza grupowa potrwa do 31 maja i po dwóch dniach odpoczynku 16 najlepszych zespołów przystąpi do rywalizacji w 1/8 finału (2-4 czerwca). Ćwierćfinały zaplanowano na 7-8 czerwca w Łodzi, Gdyni, Tychach i Bielsku-Białej, a półfinały - 11 czerwca w Lublinie i Gdyni.

 

Turniej zakończy się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, a dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce.

 

Polska jako gospodarz nie musiała grać w eliminacjach. Kibice zobaczą łącznie sześć drużyn z Europy - oprócz biało-czerwonych również Portugalię, Włochy, Ukrainę, Francję i Norwegię.

 

Z Ameryki Południowej awansowały Argentyna, Kolumbia, Urugwaj i Ekwador, a z Afryki - Senegal, Nigeria, RPA i Mali. Z Azji wystąpią Japonia, Korea Południowa, Katar i Arabia Saudyjska, ze strefy CONCACAF (państwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów) - Honduras, Meksyk, Panama i USA, natomiast z Oceanii - Nowa Zelandia i Tahiti.

 

Format turnieju jest taki sam jak seniorskich mistrzostw Europy, czyli sześć grup po cztery drużyny. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze z grup i cztery najlepsze z trzecich miejsc.

 

Mistrzostwa odbywają się co dwa lata od 1977 roku. Pierwsze zorganizowano w Tunezji, a trzy ostatnie - w Turcji (2013), Nowej Zelandii (2015) i Korei Południowej (2017), gdzie triumfowała Anglia. Najwięcej mistrzowskich tytułów mają na koncie Argentyna - sześć i Brazylia - pięć.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze