KSW: Wojna na słowa Materli i Askhama! "Twój czas nadejdzie"

Sporty walki

Na karcie walk gali KSW 47 pozostały już tylko trzy wolne miejsce. Nie znamy bohaterów jednego zestawienia oraz rywala Damiana Janikowskiego. Swoją gotowość do udziału w wydarzeniu zaanonsował w mediach społecznościowych również Michał Materla (27-6, 9 KO, 12 SUB), ale jego wpis szybko został skontrowany przez byłego i najprawdopodobniej kolejnego rywala szczecinianina - Scotta Askhama (17-4, 11 KO, 2 SUB).

Materla i Askham mieli już okazję spotkać się w klatce podczas gali KSW 42 w Łodzi. W marcu ubiegłego roku Anglik w 69. sekundzie kopnięciami na wątrobę i uderzeniami zakończył rywalizację. Kilka miesięcy później obaj panowie wzięli udział w turnieju wagi średniej, który miał wyłonić pretendentów do tytułu zwakowanego przez Mameda Khalidova.

 

Na gali KSW 45 Askham pokonał Marcina Wójcika, a Materla okazał się znacznie lepszy od Damiana Janikowskiego. Stało się oczywiste, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do rewanżu polsko-angielskiego, którego tym razem stawką będzie pas mistrzowski.

 

Do takiej walki nie dojdzie podczas najbliższej gali KSW, choć Materla zgłosił w mediach społecznościowych swoją dyspozycję na ewentualne roszady w karcie wydarzenia w Łodzi. - Materla gotowy jak ktoś wypadnie - napisał były mistrz KSW pod wpisem portalu inthecage.pl na Instagramie.

 

Polak nie musiał długo czekać na reakcję Askhama. - On odrzucił walkę na marzec. Ja mogę nadal z nim walczyć. Materla, dlaczego odrzuciłeś zestawienie i zaznaczyłeś, że możesz walczyć z kimś innym? Tracę do ciebie szacunek. Nie zachowujesz się jak mistrz, zachowujesz się jak tchórz - odpisał Anglik.

 

Wpis Askhama nie pozostał bez odpowiedzi reprezentanta Berskerkers Team Szczecin. - Weź oddech i odpręż się. Jak sam wiesz, mamy zaplanowaną walkę, więc nie próbuj sztucznie podkręcać sytuacji. Twój czas nadejdzie. Mówię tylko, że jestem w pełnym treningu i mogę wziąć zastępstwo, jeśli ktoś wypadnie. Przygotowałem plan treningowy pod ciebie. Nie stresuj się! Będziemy mieć naszą walkę. Upewnij się, że ty będziesz gotowy - zakończył Materla.

 

W karcie walk gali KSW 47 znajduje się tylko jedno zestawienie w kategorii średniej, więc możliwości na zastępstwo marcowe jest naprawdę niewiele...

 

 

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź walki Pudzianowski vs Kołecki, która odbędzie się na gali KSW 47, oraz skrót pierwszej konfrontacji Materla - Askham.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie