Milik: Moja współpraca z Zielińskim układa się coraz lepiej

Piłka nożna

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński szukają się na boisku, co było widoczne w meczu 1/16 finalu Ligi Europy z FC Zurich (3:1). - Gramy ze sobą coraz więcej, więc współpraca układa się coraz lepiej - powiedział napastnik SSC Napoli w rozmowie z Polsatem Sport.

Artur Wichniarek: Wydaje się, że ten dwumecz jest już rozstrzygnięty. Co myślisz o tym spotkaniu?

 

Arkadiusz Milik: Jestem zadowolony ze zwycięstwa. To jest najważniejsze dla naszego zespołu. Osiągnęliśmy to, co chcieliśmy. Szkoda tej bramki straconej w końcówce. Gdybyśmy wygrali 3:0, moglibyśmy być spokojni. Jedna bramka sprawia, że w rewanżu musimy być czujni i uważać. Nie można nikogo skreślać. Wiemy, że nie z takich opałów drużyny wychodziły.

 

Bramki nie zdobyłeś, ale wypracowałeś pierwszego gola. Trafił Piotr Zieliński. Widać, że szukacie się na boisku. Wasza współpraca chyba coraz lepiej się układa.

 

Tak. Gramy ze sobą coraz więcej, więc współpraca układa się coraz lepiej. Tak jak powiedziałem, cieszę się ze zwycięstwa. Szkoda, że nie udało się strzelić. Cieszę się z bramki Piotrka. Mam nadzieję, że będzie to kontynuował.

 

Jesteś teraz napastnikiem numer jeden w Napoli. Jak to się stało, że w ostatnich tygodniach byłeś tak skuteczny?

 

Ciężko na to pracowałem. Nie jest łatwo wrócić do regularnego grania. Dwie kontuzje jednak zostawiły jakiś ślad. Teraz czuję się coraz lepiej fizycznie. Lepiej sobie radzę na boisku, lepiej rozumiem się z kolegami, bo dostaję więcej minut. Dzięki temu jestem skuteczny.

 

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Artur Wichniarek, MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie