NBA: 42 punkty Hardena w przegranym meczu Rockets z Timbervolves

Koszykarz Houston Rockets James Harden zdobył 42 punkty, lecz jego zespół przegrał w meczu ligi NBA w Minneapolis z tamtejszymi Timberwolves 111:122. To jego 31. spotkanie z rzędu, w którym zdobył 30 lub więcej punktów. 29-letni zawodnik po raz 22. w tym sezonie uzyskał ponad 40 pkt.

Dopiero po trzech dogrywkach Brooklyn Nets pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 148:139. Desperacki rzut skrzydłowego nowojorczyków DeMarre Carrolla zza linii 7,24 m równo z syreną doprowadził do trzeciej dogrywki. Sukces gościom zapewnił przede wszystkim D'Angelo Russell. 14 z 36 punktów rzucił w ostatniej dogrywce. Dorobek o jedenaście punktów mniejszy miał Joe Harris. W Cavaliers wyróżnił się Jordan Clarkson z rekordem życiowym - 42 pkt.

Stołeczni Wizards przegrali po raz piąty w ostatnich siedmiu spotkaniach. W Toronto musieli uznać wyższość Raptors, którzy wygrali 43. mecz z 59 dotychczasowych. Skrzydłowy gospodarzy (zagrali bez kontuzjowanego Kawhi Leonarda) Kameruńczyk Pascal Siakam rzucił 44 pkt - najlepiej w karierze. Wśród pokonanych wyróżnili się: Bradley Beal - 28, Jeff Green - 23 oraz Jabari Parker 22.

Kolejny znakomity mecz rozegrał Nikola Jokic, który 19 lutego będzie obchodził 24. urodziny. Jego dobitka w ostatniej sekundzie zapewniła Denver Nuggets wygraną przed własną publicznością z Sacramento Kings 120:118. Serb po raz 28. w karierze popisał się triple-double (20 pkt, 18 zbiórek i 11 asyst), a "Samorodki" odrobiły różnicę 17 punktów z pierwszej połowy.

Nadal nie wiedzie się nowojorskim Knicks. W środę przegrali po raz osiemnasty, tym razem w Madison Square Garden ulegli Philadelphia 76ers 111:126.

Zawodnicy Milwaukee Bucks pokonali w Indianapolis zespół Indiana Pacers 106:97, a ich as atutowy Grek nigeryjskiego pochodzenia Giannis Antetokounmpo zaliczył kolejny triple-double (33 punkty, 19 zbiórek i 11 asyst). Zwycięzcy legitymują się najlepszym bilansem rozgrywek (43-14). Także 43 wygrane mają Toronto Raptors, jednakże rozegrali o dwa spotkania więcej.

Kibice Chicago Bulls odetchnęli z ulgą, bowiem ich zespół przerwał serię jedenastu porażek w własnej hali. W środę w United Center zwyciężyli Memphis Grizzlies 122:110 odnosząc czwarte zwycięstwo w 22 spotkaniach. Po raz ostatni triumfowali przed własną publicznością 21 grudnia pokonując Orlando Magic. Rekordem życiowym - 37 pkt - popisał się Otto Porter Jr.