Arka Gdynia zagra w finale Pucharu Polski!

Koszykówka

Arka Gdynia pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 81:78 w drugim półfinale Suzuki Pucharu Polski i tym samym w niedzielę powalczy o trofeum. Transmisja od 17:30 w Polsacie Sport.

Drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczęła ten mecz świetnie - po trafieniu Jamesa Florence’a było już 7:0. Czym odpowiedział MKS? Tym samym! Spotkanie było dzięki temu bardzo zacięte, a dzięki kolejnym trafieniom Mateusza Zębskiego oraz Clevelanda Melvina po 10 minutach było 16:15 dla MKS. W drugiej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego uciekał, bo trójki trafiali Ben Richardson i Jakub Kobel. Ciekawostką jest fakt, że Arka nie trafiła pierwszych 12 prób z dystansu - przerwał to dopiero Jakub Garbacz. Ostatecznie po pierwszej połowie było jednak 34:27 dla dąbrowian.

 

James Florence starał się odrabiać straty w trzeciej kwarcie, ale na odpowiedź MKS nie trzeba było długo czekać. Trafienia Michała Gabińskiego i Clevelanda Melvina pozwalały tej ekipie prowadzić 12 punktami. Arka dalej walczyła - zanotowała rewelacyjną serię 14:0! Najpierw po akcji Marcusa Ginyarda doprowadziła do remisu, a następnie wyszła na prowadzenie. W końcówce niezwykle ważny rzut z dystansu trafił jednak Mathieu Wojciechowski i to dąbrowianie po 30 minutach byli lepsi - 54:51. W czwartej kwarcie Florence rzucał trójki, a ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza ciągle była bardzo blisko. Po akcji Jakuba Garbacza miała cztery punkty przewagi. MKS walczył, ale nie był w stanie odrobić strat. W końcówce De Leon mógł doprowadzić do dogrywki, ale nie trafił. Ostatecznie to Arka zwyciężyła 81:78 i awansowała do wielkiego finału Suzuki Pucharu Polski.

 

Najlepszym graczem Arki był James Florence z 18 punktami i 8 asystami. W ekipie MKS wyróżniał się Adris De Leon z 18 punktami, 5 zbiórkami i 7 asystami. 

 

Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 81:78 (15:16, 12:18, 24:20, 30:24)

 

Arka Gdynia: James Florence 18, Jakub Garbacz 15, Deividas Dulkys 14, Bartłomiej Wołoszyn 12, Adam Łapeta 9, Marcus Ginyard 9, Dariusz Wyka 2, Robert Upshaw 2.

 

MKS Dąbrowa Górnicza: Adris De Leon 18, Mateusz Zębski 17, Mathieu Wojciechowski 10, Cleveland Melvin 10, Szymon Łukasiak 8, Michał Gabiński 7, Jakub Kobel 5, Ben Richardson 3.

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI

CM, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze