Drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczęła ten mecz świetnie - po trafieniu Jamesa Florence’a było już 7:0. Czym odpowiedział MKS? Tym samym! Spotkanie było dzięki temu bardzo zacięte, a dzięki kolejnym trafieniom Mateusza Zębskiego oraz Clevelanda Melvina po 10 minutach było 16:15 dla MKS. W drugiej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego uciekał, bo trójki trafiali Ben Richardson i Jakub Kobel. Ciekawostką jest fakt, że Arka nie trafiła pierwszych 12 prób z dystansu - przerwał to dopiero Jakub Garbacz. Ostatecznie po pierwszej połowie było jednak 34:27 dla dąbrowian.

 

James Florence starał się odrabiać straty w trzeciej kwarcie, ale na odpowiedź MKS nie trzeba było długo czekać. Trafienia Michała Gabińskiego i Clevelanda Melvina pozwalały tej ekipie prowadzić 12 punktami. Arka dalej walczyła - zanotowała rewelacyjną serię 14:0! Najpierw po akcji Marcusa Ginyarda doprowadziła do remisu, a następnie wyszła na prowadzenie. W końcówce niezwykle ważny rzut z dystansu trafił jednak Mathieu Wojciechowski i to dąbrowianie po 30 minutach byli lepsi - 54:51. W czwartej kwarcie Florence rzucał trójki, a ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza ciągle była bardzo blisko. Po akcji Jakuba Garbacza miała cztery punkty przewagi. MKS walczył, ale nie był w stanie odrobić strat. W końcówce De Leon mógł doprowadzić do dogrywki, ale nie trafił. Ostatecznie to Arka zwyciężyła 81:78 i awansowała do wielkiego finału Suzuki Pucharu Polski.

 

Najlepszym graczem Arki był James Florence z 18 punktami i 8 asystami. W ekipie MKS wyróżniał się Adris De Leon z 18 punktami, 5 zbiórkami i 7 asystami. 

 

Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 81:78 (15:16, 12:18, 24:20, 30:24)

 

Arka Gdynia: James Florence 18, Jakub Garbacz 15, Deividas Dulkys 14, Bartłomiej Wołoszyn 12, Adam Łapeta 9, Marcus Ginyard 9, Dariusz Wyka 2, Robert Upshaw 2.

 

MKS Dąbrowa Górnicza: Adris De Leon 18, Mateusz Zębski 17, Mathieu Wojciechowski 10, Cleveland Melvin 10, Szymon Łukasiak 8, Michał Gabiński 7, Jakub Kobel 5, Ben Richardson 3.

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI