Ekipa Kubicy opuści pierwszy dzień testów w Katalonii. "Potrzebujemy więcej czasu"

Moto

Zespół Formuły 1 Williams, którego kierowcą w sezonie 2019 jest Robert Kubica, poinformował w niedzielę, że opuści pierwszy dzień testów na torze Catalunya koło Barcelony. Brytyjska ekipa nie wzięła także udziału w sobotniej sesji filmowej.

- Niestety musimy opóźnić rozpoczęcie naszych przedsezonowych testów w Barcelonie do wtorku rano. Mieliśmy niezwykle intensywną zimę w Grove przygotowując FW42 do sezonu i mimo najlepszych starań potrzebujemy więcej czasu, abyśmy byli gotowi do jazdy – wyjaśniła zastępczyni szefa stajni Claire Williams.

 

- Naszym absolutnym priorytetem jest zapewnienie, że samochód, który zabieramy na tor, jest jak najlepiej przygotowany i czasami trwa to dłużej, niż tego by się chciało. To oczywiście nie jest idealna sytuacja, ale z drugiej strony to nie koniec świata. Oczywiście będziemy pracowali jak najmocniej, aby odzyskać stracony czas, ale nadal zostaje nam siedem dni testów i zmaksymalizujemy ten okres, aby przygotować się do pierwszego wyścigu – dodała.

 

Pierwsza seria przedsezonowych testów potrwa od poniedziałku do czwartku.

 

Jako pierwszy wyjedzie we wtorek na tor Brytyjczyk Georg Russell, w środę i czwartek będą jeździć z na zmianę z Kubicą. Kanadyjczyk Nicholas Latifi ma natomiast testować bolid we wtorek po południu i w środę rano.

 

W sezonie 2018 Williams zdobył zaledwie siedem punktów w 21 wyścigach, używając tego samego silnika, co mistrzowska ekipa Mercedesa.

 

Tegoroczna rywalizacja Formuły 1 rozpocznie się 17 marca w Australii. 

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze