Horngacher podał kadrę na mistrzostwa świata w Seefeld

Zimowe
Horngacher podał kadrę na mistrzostwa świata w Seefeld
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Polski Stefan Horngacher ogłosił kadrę skoczków na mistrzostwa świata w Seefeld. Austriak postawił na pięciu zawodników. Największym nieobecnym jest Maciej Kot.

Jak poinformował Polski Związek Narciarski po niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Willingen, wśród wybrańców Horngachera znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Stefan Hula.

 

Wszyscy wezmą udział w oficjalnych treningach na skoczni dużej i normalnej. Na podstawie ich dyspozycji selekcjoner wybierze później czterech, których zgłosi do rywalizacji w konkursach indywidualnych i drużynowym.

 

 

W kadrze zabrakło miejsca dla Kota. Dwa lata temu na mistrzostwach świata w Lahti wspólnie ze Stochem, Żyłą i Kubackim wywalczył on mistrzostwo świata w konkursie drużynowym.

 

 

Wcześniej stało się jasne, że po raz pierwszy w historii mistrzostw świata Polskę reprezentować będą skoczkinie. W Seefeld wystartują Kinga Rajda i Kamila Karpiel. Łącznie kadrę tworzy 19 zawodników - ośmioro biegaczy, siedmioro skoczków oraz czterech kombinatorów norweskich.

 

MŚ w Seefeld rozpoczną się 20 lutego.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze