Norweski skoczek zakończy karierę po upadku?

Zimowe
Norweski skoczek zakończy karierę po upadku?
fot. PAP

Nieobecny w zawodach Pucharu Świata w Willingen Norweg Andreas Stjernen, który rehabilituje się w domu w Trondheim po upadku przed tygodniem w Lahti przyznał, że to wydarzenie może być znakiem zapowiadającym koniec kariery.

Stjernen ma w dorobku medale tylko w konkursach drużynowych: złoty olimpijski z Pjongczang (2018), złoty mistrzostw świata w lotach z Oberstdorfu (2018) i srebrny z MŚ w Lahti (2017).
 
"Nie mam medalu indywidualnego, ale mam 30 lat i po tym, co się wydarzyło w Lahti, zauważyłem, że organizm dochodzi do siebie o wiele wolniej niż np. 10 lat temu. Badania w Oslo nie wykazały żadnego złamania ani pęknięcia kości tylko ogólne potłuczenie. Boli mnie jednak całe ciało i każdy mięsień. Czuję, że zaczynam być już stary. Dlatego MŚ w Seefeld, nawet jak stanę na podium, mogą być moją ostatnią dużą imprezą" - powiedział skoczek dziennikarzom kanału telewizji TV2.
 
MŚ w narciarstwie klasycznym odbędą się w dniach 20 lutego - 3 marca. Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl powiedział, że będzie do końca czekał na wiadomości o stanie zdrowia Stjernena i skład ogłosi w poniedziałek.
 
Podkreślił, że ten zawodnik jest żelazną częścią drużyny, lecz musi dojść do siebie nie tylko fizycznie, lecz zwłaszcza psychicznie, ponieważ każdy upadek pozostawia u skoczka "ślady w głowie".
 
"Upadek w Lahti wydarzył się w serii próbnej i nie został zarejestrowany przez telewizję. My jednak mamy własne nagranie tej sytuacji, ale Andreas kategorycznie odmówił obejrzenia" - wspomniał szkoleniowiec.
 
Stjernen skomentował, że zrobi to, gdy "przyjdzie na to odpowiedni czas".
 
"Jak dojdę do siebie psychicznie. Na razie staram się zapomnieć, lecz nie jest to łatwe, ponieważ myśli o tym upadku nadchodzą mnie codziennie. To jest mój największy wróg" - podsumował Stjernen, który wygrał w karierze jeden konkurs Pucharu Świata, a siedmiokrotnie kończył indywidualne zawody w czołowej trójce.
ch, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie