Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. z Pucharem Polski!

Koszykarze Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. zdobyli po raz pierwszy w historii Puchar Polski. Pokonali w finale turnieju w Warszawie Arkę Gdynia 77:74 (21:22, 16:17, 18:20, 22:15).

Arka rozpoczęła od wykorzystywania swojej największej "broni", czyli rzutów z dystansu. Ostrowianie z kolei bardzo dobrze czuli się w szybkim ataku, a to oznaczało wyrównany początek. Później z dystansu trafił też Michał Chyliński i to ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego miała małą przewagę. Sytuacja zmieniała się jednak co rzut - ostatecznie dzięki akcji Jamesa Florence’a po 10 minutach było 22:21 dla gdynian.

W drugiej kwarcie Arged BMSlam Stal uciekała rywalom, po kolejnych trafieniach Przemysława Żołnierewicza oraz Mateusza Kostrzewskiego nawet na siedem punktów. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza odpowiadał błyskawicznie - swoją serią 12:0! Po trójce Marcusa Ginyarda było już więc 37:32. Zespół z Ostrowa Wlkp. trzymał się jednak ciągle blisko - na koniec pierwszej połowy przegrywał tylko dwoma punktami.

W trzeciej kwarcie Arged BMSlam Stal szybko doprowadziła do remisu, ale kolejne trójki Dariusza Wyki oraz Ginyarda oznaczały sześć punktów przewagi dla Arki. Drużyna trenera Kamińskiego nie zamierzała się jednak poddawać i po rzucie Mike’a Scotta zbliżyła się ponownie na punkt. Dzięki akcji 3+1 Bartłomieja Wołoszyna po 30 minutach było jednak 59:55 dla gdynian.

Czwartą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy po kolejnych zagraniach Kostrzewskiego prowadzili już siedmioma punktami. W końcówce ważne trafienia notowali Deividas Dulkys i Florence, znacznie zmniejszając straty. Końcówka była bardzo nerwowa i zacięta, ale ciągle to ekipa trenera Kamińskiego była lepsza. Ostatecznie zwyciężyła 77:74.

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) Suzuki Pucharu Polski został wybrany Kostrzewski.

Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. odebrała w nagrodę czek w wysokości 100 tysięcy złotych. Zwycięstwo w PP nie jest premiowane, tak jak przed ponad dekadą, gwarancją gry w europejskich pucharach.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Arka Gdynia 77:74 (21:22, 16:17, 18:20, 22:15)

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Mateusz Kostrzewski 21, Mike Scott 20, Michał Chyliński 13, Przemysław Żołnierewicz 9, Daniel Szymkiewicz 7, Shawn King 4, Ivan Maras 3, Witalij Kowalenko 0, Michał Nowakowski 0, Nemanja Jaramaz 0

Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 17, Deividas Dulkys 14, James Florence 12, Robert Upshaw 12, Marcus Ginyard 11, Dariusz Wyka 3, Jakub Garbacz 3, Adam Łapeta 2, Marcel Ponitka 0