Pierwszy gol Błaszczykowskiego po powrocie do Wisły Kraków!

Jakub Błaszczykowski strzelił swojego pierwszego gola od momentu powrotu do Wisły Kraków. Miało to miejsce w pierwszej połowie meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Jak się okazało, był to jedyny gol w całym spotkaniu.

W 36. minucie doszło do starcia Krzysztofa Drzazgi z Robertem Pichem na skraju pola karnego. Sędzia Paweł Gil skorzystał w tej sytuacji z wideoweryfikacji i uznał, że Pich faulował, więc gospodarzom należał się rzut karny. Do jedenastki podszedł Błaszczykowski i pewnym strzałem pokonał Jakuba Słowika! Na zegarze wybiła wówczas 40. minuta.

Reprezentant Polski poprzednią bramkę na boiskach Ekstraklasy zdobył 11 listopada 2006 roku w przegranym spotkaniu z GKS Bełchatów (2:4).