Brzęczek o transferze Frankowskiego: Dla mnie to niezrozumiała decyzja

Piłka nożna

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek podczas wtorkowej konferencji prasowej odniósł transferu Przemysława Frankowskiego do Chicago Fire. - Dla mnie to niezrozumiała decyzja, że akurat w tym momencie kariery decyduje się na wyjazd do USA - stwierdził trener Biało-Czerwonych podczas spotkania z dziennikarzami.

Selekcjoner z usług byłego już skrzydłowego Jagiellonii Białystok podczas swojej kadencji korzystał w trzech meczach. Frankowski miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas spotkań z Irlandią (1:1), Czechami (0:1) i Portugalią (1:1). Za dotychczasową postawę Brzęczek pochwalił blisko 24-latka. - W końcówce poprzedniego roku zdał egzamin w meczach z Czechami i Portugalią, dlatego żal, iż w takim momencie opuszcza Europę - wyjaśnił Brzęczek.

 

Jednocześnie zwierzchnik reprezentantów Polski podkreślił, że nie skreśla "Franka". - Krótko przed transferem usłyszał moją opinię na ten temat. Powiedziałem Przemkowi wprost, że jest to niekomfortowy krok dla reprezentacji. Liga MLS startuje dopiero na początku marca. Na pewno będziemy go obserwować i zobaczymy jak jego organizm będzie reagował na zmianę czasu. Przed nikim nie zamykam drzwi do reprezentacji - zaznaczył selekcjoner.

 

Fragment dotyczący wątku Przemysława Frankowskiego w załączonym materiale wideo.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze