Podhale Nowy Targ zwycięzcą Czerkawski Cup

Zimowe

V edycja hokejowego turnieju o puchar Mariusza Czerkawskiego, pierwszego Polaka, który wystąpił w Meczu Gwiazd ligi NHL odbyła się w Warszawie na PGE Narodowym. Zwycięzcą zawodów Czerkawski Cup zostało Podhale Nowy Targ, które w finale pokonało JKH GKS Jastrzębie 3:1.

To nie były zwyczajne zawody. Dziewięć najlepszych drużyn w kraju przyjechało do stolicy, aby rywalizować o medale. Najmłodsi hokeiści Podhala Nowy Targ, GKS-u Jastrzębie, Sokoła Toruń, Niedźwiadka Sanok, Legii Warszawa, ŁKH Łódź, Zagłębia Sosnowiec, Unii Oświęcim i MOSM Tychy spotkali się na "Zimowym Narodowym", gdzie rozegrany został finał V turnieju Czerkawski Cup. Na lodowisku liczyły się wyniki, ale przede wszystkim dobra zabawa.

 

- Sporo determinacji pasji i zaangażowania, radości, smutku. Wszystko to co w sporcie to jest i to jest najważniejsze, że dzieciaki angażują się na maksa. Jest to dla nich bardzo ważny turniej. Są to takie nieoficjalne mistrzostwa Polski - powiedział Czerkawski.

 

Atmosferą zachwyceni byli również najmłodsi adepci hokeja, którzy podziwiali nie tylko najlepszego zawodnika w historii polskiego hokeja, ale również Stadion Narodowy - Ładnie tu jest. Bardzo duże boisko. Fajne trybuny i fajne lodowisko - stwierdził Wojtek z Podhala Nowy Targ.

 

W turnieju wzięły udział dzieci do 10 lat. Oprócz chłopców na lodzie można było zobaczyć także dziewczynki. Jedną z nich była Basia z ŁKH Łódź, triumfatora poprzedniej edycji.

 

- Ja się zamieniam ciągle z Hubertem i Wiktorem. Nie udało mi się jeszcze jednak zdobyć bramki - przyznała.

 

Młodą hokeistkę pochwalił sam patron imprezy - Ma wspaniały warkocz i niesamowite chęci do tego, aby pokazać chłopakom, że dziewczyny również potrafią grać w hokeja i to całkiem nieźle.

 

Czerkawski to były wybitny hokeista, który w NHL spędził dwanaście sezonów. Kim jednak jest dla młodych uczestników turnieju?

 

- Mariusz Czerkawski jest dla mnie idolem i moim ulubionym hokeistą. Bardzo go lubię, chcę być taki sam jak on - zadeklarował Wojtek z Zagłębia Sosnowiec.

 

Droga na szczyt przed najmłodszymi hokeistami w kraju może być długa i wyboista. Niezwykle istotne jest zaangażowanie dzieci, ale przede wszystkim dorosłych.

 

-  Często rodzice boją się zaprowadzić dziecko na łyżwy, bo wolą zabrać je tam, gdzie sami potrafią coś zrobić, uprawiać sporty, które uprawia się w butach. To jest wyzwanie dla rodziców lub dla nauczycieli WF-u, by zabrać dzieciaka nie tylko na boisko, czy na pływalnię, ale też na lodowisko - przyznał Czerkawski.

 

Zwycięzcą V edycji turnieju zostało Podhale Nowy Targ, które w finale okazało się lepsze od JKH GKS Jastrzębie, zwyciężając 3:1.

 

Wszystkie wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

Przemysław Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie