KSW 47: Na czym polega konflikt Parke'a z Mańkowskim? Przypomnienie gorącego spięcia (WIDEO)

Sporty walki

Norman Parke (25-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB) i Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 SUB), którzy zmierzą się 23 marca na KSW 47 w Łodzi, mają pewne sprawy do wyjaśnienia. W październiku 2017 roku głośno było o ich gorącej kłótni. O co wtedy poszło?

Zawodnik z Irlandii Północnej zastąpił w rozpisce Dricusa Du Plessisa. Konsultacje z lekarzami wykazały, że zawodnik z RPA nie powinien dalej walczyć w wadze półśredniej i na stałe musi wrócić do dywizji do 84 kilogramów.

 

Parke kojarzy się polskim fanom głównie z dwóch walk przeciwko Mateuszowi Gamrotowi. Pierwsze starcie było niezwykle wyrównane i zakończyło się jednogłośnym zwycięstwem Polaka. Szybko zarządzono rewanż, do którego doszło na KSW 40 w Dublinie. Gamrot miał przewagę, ale kilka razy dopuścił się faulu (uderzenie poniżej pasa oraz włożenie palca w oko przeciwnika). Uznano, że było to nieumyślne i starcie zostało uznane za nierozstrzygnięte (no contest).

 

Gorąco było już po samej walce. Obaj byli wściekli na to, co się wydarzyło. W pewnym momencie Parke podszedł do narożnika Gamrota, by przybić piątkę z Danielem Skibińskim, Marcinem Bilmanem oraz Mańkowskim. Ten ostatni nie był jednak w nastroju, by to zrobić. Rozłożył ręce i nie chciał przyjąć podziękowań. Doszło do przepychanki, która zakończyła się w pamiętny sposób - Bilman uderzył Parke'a.

 

Wszystko w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie